Filistinliler kendi toprağını sattı mı?

emirhannk

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Mersin
Evet, arkadaşlar, ben bu konuyu çok düşünüyordum. Yani, neden böyle bir şey olsun ki? Halk niye böyle bir şey yapsın diye? Meğerse yalanmış, devlet ve araplar tarafından yapılmış bir olaymış. Yani, benim gözümde İsrail suçlu bu konuda. Siz ne düşünüyorsunuz?
Video link:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üşenenler için, yarım yamalak buradan da dinleyebilir. Ama tam dinlerseniz daha iyi anlarsınız.
Konu anı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

On yıllardır süren bir zulüm, soykırım var orada. İşgal var, bebek katliamı var. Gururların ayaklar altına alındığı kocaman bir açık hapishane söz konusu. Gazze'de belki de insanlığın son direnişi var.

Avrupa Birliği hep bir elden işgalci İsrail'e desteklerini açıklarken Filistin'e yonelik en ufak destek içeren olguları yasaklıyor. Liberalizmin merkezi Avrupa, ABD'nin birer birer kuklası oluyor.

Belki de Filistin'de sahip çıkılacak tek bir kişi bile kalmayacak bu gidişle. Nazi Almanya'sının Yahudilere yaptıklarına şahit oluyoruz ve evet, Batı hep bir elden buna arka çıkıyor. Bu iyilerin kaybedeceği bir savaş arkadaşlar ve korkarım ki üçüncü büyük savaşın da uzak olmadığı bir gelecekle karşı karşıyayız. Güçlü olanlar maalesef biz değiliz. İşgal, İsrail ya da Filistin destekçisi olmamızdan bağımsız bize de uğrayabilir. Gerçekten hiçbir şey sandığınız kadar uzak değil.

On yıllardır süren bir zulüm, soykırım var orada. İşgal var, bebek katliamı var. Gururların ayaklar altına alındığı kocaman bir açık hapishane söz konusu. Gazze'de belki de insanlığın son direnişi var.

Avrupa Birliği hep bir elden işgalci İsrail'e desteklerini açıklarken Filistin'e yonelik en ufak destek içeren olguları yasaklıyor. Liberalizmin merkezi Avrupa, ABD'nin birer birer kuklası oluyor.

Belki de Filistin'de sahip çıkılacak tek bir kişi bile kalmayacak bu gidişle. Nazi Almanya'sının yahudilere yaptıklarına şahit oluyoruz ve evet, batı hep bir elden buna arka çıkıyor. Bu iyilerin kaybedeceği bir savaş arkadaşlar ve korkarım ki üçüncü büyük savaşın da uzak olmadığı bir gelecekle karşı karşıyayız. Güçlü olanlar maalesef biz değiliz. İşgal, İsrail'ya da filistin destekçisi olmamızdan bağımsız bize de uğrayabilir. Gerçekten hiçbir şey sandığınız kadar uzak değil.

Hocam arkamızda İran, Irak, Rusya ve belki Çin'de olabilir. Sırf Amerika daha güçlenmesin diye başka ülkelerde bize destek olur. Bizide kolay lokma gördüklerini düşünmüyorum.

Tabii ki toprak satışları oldu. Tarım okulları için yerleşime de Abdülhamid zamanında izin verildi. Manda yönetimi zamanında müslüman ve yahudi jandarmalar vardı. Ama galyanları ve karşılıklı öldürmeleri engelleyemediler. Sadece Yahudi örgütleri İngilizlere karşı silah kullandı sanıyorum.

Tabii ki toprak satışları oldu. Tarım okulları için yerleşime de abdülhamid zamanında izin verildi. Manda yönetimi zamanında Müslüman ve yahudi jandarmalar vardı. Ama galyanları ve karşılıklı öldürmeleri engelleyemediler. Sadece yahudi örgütleri İngiliz'lere karşı silah kullandı sanıyorum.

Muhtemelen yazdığım hiçbir şeyi okumamımşsınız.

Palavra kardeşim, palavra. Bu söylemi dillendirenlerde birbirlerinden duyuyor, böyle böyle o kadar yayılmış ki, beynimize gerçek bir bilgi olarak yerleşmiş. Halbuki samimi olan, boş boş konuşup Filistinlilere iftira atacağına, internette kısa bir araştırma sonucu öğrenebilir.
1697298687127.png

Allah yardımcı olsun. Savunmya falan yapamıyoruz malum TR'deki insanlar ile iletişime girilmiyor. Elimden bir şey gelmiyor, kendime hayrım bile yok.

Allah yardım etsin Filistin halkına, amin.

Geri
Yukarı