Film, dizi, klip ve YouTube Video kurgu ve montaj hakkında sorular sorabilirsiniz

imelihanadolu

Centipat
Herkese merhaba. Birçok ünlü isimle, birçok ünlü markalarla setlerde çalıştım işim gereği. Sizin de Diziler'de, Filmler'de, Klipler'de YouTube videoların'da çekimlerin nasıl işlendiği, nasıl kurgulandığı hakkında merak ediyorsanız bütün sorularınızı sorabilirsiniz bu konuda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba. Birçok ünlü isimle, birçok ünlü markalarla setlerde çalıştım işim gereği. Sizin de Diziler'de, Filmler'de, Klipler'de YouTube videoların'da çekimlerin nasıl işlendiği, nasıl kurgulandığı hakkında merak ediyorsanız bütün sorularınızı sorabilirsiniz bu konuda.
Oyun çekmek istiyorum sence ne çeksem izlenir.Sistem'im imzada steam'den dont starve together ve left 4 dead 2 var.

Örnek projelerinin linkini atar mısın?
After Effects'i öğrendikten sonra efektlerle alakalı işleri yapmak daha kolay hale geliyor mu?

Oyun çekmek istiyorum sence ne çeksem izlenir.Sistem'im imzada steam'den dont starve together ve left 4 dead 2 var.
Oyun hakkında bilgim yok şahsen.Ben daha çok ünlüleri konuk olarak alan kanallar'da çalıştım.
Örnek projelerinin linkini atar mısın?
After Effects'i öğrendikten sonra efektlerle alakalı işleri yapmak daha kolay hale geliyor mu?
After Effects veya Premier gibi yada Photoshop gibi programlara elinizin yatkın olması lazım.Ve bir projeyi kurgularken o menü nerde bu menü nerde o nasıl yapılcak diye sağa sola bakmamanız lazım.Yani herşey zihinde olup elinizin direk o menüye gitmesi lazım.Başlangıç olarak After ağır gelebilir menüleri karışık gelebilir ama öğrendiğiniz sürece baya zevkli olur.Ve son olarak'da programı kesinlikle ingilizce kullanınız.Çünkü bu sektör'de hiçbir program Türkçe değildir.
Survivor kurgu mu?
Survivor şöyle bir parantez açayım.Survivor'da kim reyting getirirse o kişi elenmez.Kim reyting getirmezse o kişi elenir.Reyting eşittir paradır.Kim o kanala para getirirse ekranlara kitlerse izleyiciyi o kişi elemezler.Şahsen bu her program için geçerlidir.

Son düzenleme:
Vegas Pro kullanıyorum, Premiere'den daha avantajlı ama biraz daha uğraştırıcı gibi. Premiere'e geçince After Effects ile birlikte kullanılması gerektiğini düşünüyorum. After Effects de benim gözümde nedense öğrenilmesi çok zor bir programmış gibi. (AE'de render almayı bile zar zor bulmuştum zamanında :D)

Vegas Pro kullanıyorum, Premiere'den daha avantajlı ama biraz daha uğraştırıcı gibi. Premiere'e geçince After Effects ile birlikte kullanılması gerektiğini düşünüyorum. After Effects de benim gözümde nedense öğrenilmesi çok zor bir programmış gibi. (AE'de render almayı bile zar zor bulmuştum zamanında :D)
Vegas Pro'yu hiç kullanmadım.Medya sektörün'de bir çok kurgucu ile çalıştım.Standart olarak Premier Pro kullanıyorlar.Ama Vegas Pro'yu öğrenmek'den zarar gelmez.Her ihtimale karşı öğrenirsiniz.Şahsen bende zorlanıyordum o nerde bu nerde diye ama bir süre sonra emin olun her projeyi en hızlı şekilde bitirmeye çalışıyorsunuz.Dediğim gibi after menüsü karışık gibi geliyor.Ama Youtube'da bir çok eğitimci var.Ve şöyle birşey daha var.Örnek olarak son dönemde en çok kullanılanlardan bir tanesi Youtube Abone Ol butonu.Bu projeyi günde 4-5 sefer yapmanız lazımki elinizin bir süre sonra alışması lazım.Çoğu stajyer'de gördüğüm şey şu oluyor.Geliyorlar ofise.Ses sekronunu öğretiyoruz.Ertesi hafta gel bir daha yap diyoruz.O 1 haftalık arada ses sekronunu hiç pratik yapmadığı için yapamıyor.E biz'de işimize yaramayan insanı mecbur olarak yolluyoruz :)
930M ekran kartım var. Ekran kartının kötü olması render alırken sadece süreyi mi etkiler? Yoksa kalitede vb. bozulma yaşanır mı?
Render uzun sürer.Render aldıktan sonra video'da bozulma olmaz.Yani şahsen hiçbir video'da böyle bir sorun yaşamadım.

Geri
Yukarı