Film inceleme videolarından telif yenir mi?

231033

Hectopat
Herkese merhaba,

Youtube'da tepki icerikli videolar çekmek istiyorum. Tepki vereceğim videolar film fragmanları, dizi inceleme, film teorileri... Bu içeriklerden telif yer miyim? Örneğin Marvel filmlerini inceleme gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet yersiniz. Fakat ekranın yüzde 50-40 civarından videoyu küçültür seniz telif hakkına girmiyor diye biliyorum.

Herkese merhaba,

Youtube'da tepki icerikli videolar çekmek istiyorum. Tepki vereceğim videolar film fragmanları, dizi inceleme, film teorileri... Bu içeriklerden telif yer miyim? Örneğin Marvel filmlerini inceleme gibi.
Filme Gitmeden Önce, Ezgi'nin Kanalı gibi videoların farklı yerlerini kesip başka sahneler ekleyerek ya da videoyu küçültüp kendini de bir yerlere eklersen telif atacaklarını sanmam. Kanal büyüyünce de kullanmana izin verirler zaten.

Filme kötü bir şey demediğin sürece yemessin. Fakat para kazanmayı yapımcı kendine alabilir.
Hobi olarak yapacağım ama para kazanmayacağım.
Filme Gitmeden Önce, Ezgi'nin Kanalı gibi videoların farklı yerlerini kesip başka sahneler ekleyerek ya da videoyu küçültüp kendini de bir yerlere eklersen telif atacaklarını sanmam. Kanal büyüyünce de kullanmana izin verirler zaten.
Ama telif yiyip yiyemeyeceğimi garanti edemem değil mi?

Bu konuları araştırıcam, netiyece ulaşınca paylaşacağım cevaplar için teşekkürler.
Kendi kanalım vardı :D Oradan biliyorum ve araştırmıştım. Youtube yenilendiği için tekrardan araştırmak mantıklı bir seçenek.
Bol şanslar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı