Film odaklı 27 inç monitör tavsiyesi

Bütçe
1500

bendeniz61

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Birincil film izlemek ve ayrıca ikincil oyun oynamak için bir monitöre ihtiyacım var. Onun dışında internet ve Word kullanımımda var.
Bu yüzden 27 inç gibi büyük bir ekran istiyorum.
Genelde monitörden en az 2 metre uzakta film izlerim, bu yüzden düz bir ekran istiyorum. Kavisli bir ekranın kenarlarını düzgün göremeyeceğimi düşünüyorum.
Ama düşük seviye grafik kartım var MSI N750 Ti TF 2GD5 / OC bu yüzden 1920X1080 çözünürlüğün üzeri bir monitör satın alamam.
Piksel yoğunluğu sorun değil. Monitöre her zaman en az 80 cm mesafeden bakarım.
Ekran Kartı Video çıkışlarım bunlar
Dual-link DVI-D X 1
D-Sub X 1
HDMI X 1 (version 1.4a)
Yırtılma engellemek için ekran kartıma uygun Sync bulamadım.
G-Sync'ler çok pahalı, FreeSync'ler 10XX sonrası destekliyormuş. Ayrıca Display Port olmadan bunların çalışmadığını okudum.
Üstelik Display Port olmadan 144 Hz'de desteklemiyormuş. Okuduklarıma göre en fazla 1920X1080 120 Hz alabiliyorum HDMI ile bağlarsam. 144Hz ve üzeri monitörleri bu yüzden düşünmüyorum.
1 ölü piksel bile olsa değiştirmek isterim. Zamanında bir monitörümde sonradan oluştu 1 tane uzun süre 1 tane kaldı ama gözüm devamlı o noktaya gidiyordu. Yaptığım şeye odaklanamıyordum. Zar zor alışmıştım. Yine öyle olsun ismemem.

Çok uzattım biliyorum ama bu yazdıklarım hep cevaplardan oluşuyor. Çünkü forumda çok konu okudum hep bu cevapları alabilmek için sorular sorulmuş.

Benim için bu şartlara uygun 1000-2000 TL arası birkaç monitör önerebilir misiniz, lütfen?

O modeller için indirim takip edeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Dizi ve film için 1440p bir monitör almak oldukça kötü bir karar olur. 1440p ara bir çözünürlüktür ve neredeyse hiçbir dizi ve film bu çözünürlükte olmaz. Dolayısıyla 1080p'den veya 2160p'den ölçeklenmesi gerekir ve görüntünün keskinliği azalır.
2160p'den ölçeklenirse bitrate'den dolayı kalite ve keskinlik artacaktır.

Ama 1080p'de dediğiniz gibi.

Fakat 1440p monitörlerde renk kalitesine 1080p'dekilere göre daha çok düşüldüğünden keskinliğe belki tercih edilebilir.

@ProBurak 1440p karıştırmayın lütfen onu kesin eledim. Ekran kartım GTX 750 TI 1440p mümkün değil. Zaten @SkyRose yanlışlıkla atmıştı problem yok.

1440p için daha iyi ekran kartı lazım ekran kartını yükseltsem işlemci yetmez onu yükseltsem anakart uymaz zaten güç kaynağıda 350 Watt oda yetmez. Onların hepsini aldım desek bu seferde 1440p filmi izlemeye internet hızı yetmez. Bu kadar şeye zaten param yetmez. Zaten koskoca Netflix bile parayı az verirsen HD bile vermiyorken ne gerek var. 1080p candır.

O yüzden bütçe dostu birkaç monitör tavsiyesi istemiştim. Çıkmaza giriyorum bütçe artırırsam. İkinci monitör kalmamış galiba konuyu erken açmışım. Ama olsun diğerleri duruyor. Biraz sayı artsa aradan alırım en beğendiğimi.

Yeni tavsiye istiyorum. 10 gün falan kaldı sayılı gün çabuk geçer. Dolar durumuda var ama indirim olursa iyi oluyor.

epey ve akakçe En ucuz 2700 civarı iken 2100 düşmüş. Bana hala pahalı ama nasıl monitör ?

Benim 2000 üst sınır ama aslında o 2000 lik monitör 1500 1600 falan düşerse alırım umudu ile üst sınır 2000 :)
2160p'den ölçeklenirse bitrate'den dolayı kalite ve keskinlik artacaktır.

Ama 1080p'de dediğiniz gibi.

Fakat 1440p monitörlerde renk kalitesine 1080p'dekilere göre daha çok düşüldüğünden keskinliğe belki tercih edilebilir.

@SkyRose

Şu monitör nasıldır. 144 Hz şart değil. Acer güvenebilir miyim. İndirime girmiş

1099 TL

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı