Film üzerine akademik makale nasıl yazabilirim?

Bence Fight Club filmini de düşünebilirsin.
Katılmıyorum. Filmi kendin belirliyorsan Cinnet (The Shining - 1980) filimi incelemelisin.

Buna değecektir.
Katılmıyorum. Filmi kendin belirliyorsan Cinnet (The Shining - 1980) filimi incelemelisin.

Buna değecektir.
Hem işlenen konusunun araştırılması, psikoloji içindeki konumu da ele alınırsa, dolu dolu bir makale yazabilirsin.

Filmdeki her karakterin (ana) perspektifinden bakarak da bir şeyler yazabilirsin.

Buna değecektir.
Shining filminde ana karakterin ruhsal bozuntusu, mekan ve çocuğun gördükleri dışında o kadar uzun anlatılabilecek bir olay gözükmüyor, Fight Club ise hem yaşanan olaylar hem de ana karakterin düşsel yönü bakımından daha detaylı.

Shining filminde ana karakterin ruhsal bozuntusu, mekan ve çocuğun gördükleri dışında o kadar uzun anlatılabilecek bir olay gözükmüyor, Fight Club ise hem yaşanan olaylar hem de ana karakterin düşsel yönü bakımından daha detaylı.
Hocam sadece olay açısından değil yazabileceklerim, ne yazacağım hakkında bir sınırlama yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı