Filmleri satın alıp indirmek mümkün mü?

Daha fazla  
Merhaba. Filmleri satın alıp MP4 olarak indirebilmek mevcut mu? Korsan indirmek istemiyorum. Film arşivi yapacağım. CD devri bittiği için DVD almak istemiyorum. Bir HDD de toplayacağım filmleri. Nasıl erişebilirim filmlere.

O şekilde tüm filmleri indirmek pek mümkün değil.
Dijital platformlara üye olup oralardan indirebilirsiniz. Çeşitli araçlarla platformdan bağımsız da izleyebilirsiniz. Bunun detayına girmek yasak olabilir. Bu şekilde indirip ücretsiz paylaşanlar da var. Tabi onların yaptığı iş illegal. Ama siz paylaşmazsanız sorun olmaz.

Nereden indirmek istiyorsun?
Nereden indireceğimi soruyorum zaten. Film başına para verip dosya olarak bilgisyara indirebileceğim bir site veya platform var mı?

O şekilde tüm filmleri indirmek pek mümkün değil.
Dijital platformlara üye olup oralardan indirebilirsiniz. Çeşitli araçlarla platformdan bağımsız da izleyebilirsiniz. Bunun detayına girmek yasak olabilir. Bu şekilde indirip ücretsiz paylaşanlar da var. Tabi onların yaptığı iş illegal. Ama siz paylaşmazsanız sorun olmaz.
Netflixten falan ekran kaydı alırım artık.

Nereden indireceğimi soruyorum zaten. Film başına para verip dosya olarak bilgisyara indirebileceğim bir site veya platform var mı?

Bildiğim kadarıyla öyle bir platform yok.

Yani Google, Youtube filan film satın alma seçeneği sunuyordur ama oralardan ulaşabileceğin filmler kısıtlı.
Netflix ve diğer platformlara üye olunup filmler kayda alınıp arşivlenebilir. Mubi, bu amaçla kullanılabilir.

Fakat nihayetinde bütün bu platformlar önüne bir şey koyup "Menü bu. Bunu yiyeceksin." derler. Bununla kısıtlı kalmak tatmin edici değil.

Ha bir de Criterion Collection ve Janus Films gibi daha saygıdeğer, dünya sinemasının önemli örneklerini listeleyen firmalar var ama maddi olarak bu firmalardan alışverişin altından kalkılmaz.

Zaten sizde netflix varsa ve sizden başkası(yayınlamaktan bahsediyorum) izlemeyecekse bir filme 2kez niye para veresinki sen zaten onu satın almışsın korsandan indirsen birinin hakkına girmeyeceksin.

Geri
Yukarı