Filtre kahve en iyi ne ile yapılır?

boratess1

Hectopat
Daha fazla  
Filtre kahve meraklısıyı, Philips makinem var, ama sanki bana hızlı olduğu için tam o eşsiz tadı veremiyormuş gibi geliyor. Küçük çaplı bir set arıyorum farklı olarak mesela V60 nasıl tad verir güzel midir? 3. nesil pour diye ekipmanları gördüm ama pek bilgim yok.

Plastik V60 ve kaz boynu kettle alabilirsin. Yalnız bir değirmenle taze öğütüp içmediğin sürece hiçbir zaman taze yani lezzetli kahve içemeyeceksin.
Başlangıç değirmeni olarak kendi kullandığım Timemore C3 değirmenini öneririm.
Pour-over için yeterli bir değirmen. Espresso makinen olmadığını varsayıyorum.

Plastik V60 ve kaz boynu kettle alabilirsin. Yalnız bir değirmenle taze öğütüp içmediğin sürece hiçbir zaman taze yani lezzetli kahve içemeyeceksin.
Başlangıç değirmeni olarak kendi kullandığım Timemore C3 değirmenini öneririm.
Pour-over için yeterli bir değirmen. Espresso makinen olmadığını varsayıyorum.
espresso makinem yok ucuz bi v60 üstü alabilir miyim birde değirmen için çekirdek kahve gerekiyor onu alsam nasıl muhafaza ederim dolaba mı koyarım ?

@boratess1 Hario V60 02 alabilirsin. Plastik olanı en çok tercih edileni.
Ona uygun bir de filtre kağıdı alman gerekli. En F/P olanı 100'lü bol poşet Japon Hario V60 02 kağıdı. Kaz boynu kettle olarak istediğini al. Elektrikli olanlardan da alabilirsin.
Ya da normalinden alıp kettle'da ısıttığın suyu ona aktarıp da kullanabilirsin.

Kahve çekirdeğini dolaba koymana gerek yok. 1 ay taze kalıyor çekirdekler. Ondan sonra da içilebiliyor elbet ama aroması azalıyor.

@boratess1 Hario V60 02 alabilirsin. Plastik olanı en çok tercih edileni.
Ona uygun bir de filtre kağıdı alman gerekli. En F/P olanı 100'lü bol poşet Japon Hario V60 02 kağıdı. Kaz boynu kettle olarak istediğini al. Elektrikli olanlardan da alabilirsin.
Ya da normalinden alıp kettle'da ısıttığın suyu ona aktarıp da kullanabilirsin.

Kahve çekirdeğini dolaba koymana gerek yok. 1 ay taze kalıyor çekirdekler. Ondan sonra da içilebiliyor elbet ama aroması azalıyor.
Kaz boynu kettle derken

@boratess1 Taze kahve her zaman daha lezzetli sonuç verecektir. Öğütülmüş kahve dediğin şey yarım saatte bayatlayan bir şey.
V60, doğru bir şekilde kahve demlemek ve kahvenin aromalarını ön plana çıkartabilmek adına nitelikli filtre kahve demleme konusunda en popüler alettir. Fiyatı da uygun.

@boratess1 Taze kahve her zaman daha lezzetli sonuç verecektir. Öğütülmüş kahve dediğin şey yarım saatte bayatlayan bir şey.
V60, doğru bir şekilde kahve demlemek ve kahvenin aromalarını ön plana çıkartabilmek adına nitelikli filtre kahve demleme konusunda en popüler alettir. Fiyatı da uygun.
Anladım peki o demlik yerine şuan elimdeki demliği kullansam ne olur?

Anladım, peki o demlik yerine şuan elimdeki demliği kullansam ne olur?
Normal çay demliğinden mi bahsediyorsun? Kontrollü bir su döküşü sağlayamazsın.
Bu sebeple de demlediğin kahve kötü olur. V60 gibi ekipmanları kullanmaktaki amaç kontrolün bizde olması.

Bunların yanında 1 adet de 0.1 gram hassasiyetli hassas tartı alman gerekecek.
Kafana göre su-kahve ekleyemezsin. Nitelikli kahve demlemeye girince bir daha çıkamıyorsun.
Dışarıda kahve bile içemiyorsun bir süre sonra, tadını beğenmiyorsun. :)

Geri
Yukarı