Filtre kahve için French Press yeterli midir?

• Konuyu başlatan P4L
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 858

P4L

Picopat
Daha fazla  
Fitness giden biriyim ve ek olarak okula giderken çok ayık olamayabiliyorum. Bu yüzden kafein alımına yönelmek istiyorum fakat illa bir makine şart mı yoksa french press yeterli olur mu diye düşünüyorum. https://ty.gl/f90xyby59y bu gibi kahve ürünleri ile filtre kahve yapmayı düşünüyorum. Makine ile french press arasında tat farkı var diye sanıyorum ama amacım genel olarak kafein alımı. Kafein için illa filtre kahveye gerek yok sanırsam fakat diğer 3'ü1 arada gibi kahve ürünlerinin içinde iyi miktarda kafein miktarı var mı emin değilim. Bu konuları çok anlamadım yardımcı olabilir misiniz?

Gayet yeterlidir. Kahve hazır olduktan sonra 10-15 saniye mikrodalga fırında ısıtmak ısı kaybını engelleyecektir.

En aromatik olanı French Press'tir. Kahve tüm yağ ve aromasını korur suyun içinde. Ayrıca en çok kafeini de french pressle elde edersiniz. Yalnız french ile yapılan kahvede tortul oluşabiliyor.

Fitness giden biriyim ve ek olarak okula giderken çok ayık olamayabiliyorum. Bu yüzden kafein alımına yönelmek istiyorum fakat illa bir makine şart mı yoksa french press yeterli olur mu diye düşünüyorum. KOFFIEBOON 2 Kat Kafeın Kahve -250 gr - Sporcu Kahvesi - Uyandıran Leziz Kahve Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL bu gibi kahve ürünleri ile filtre kahve yapmayı düşünüyorum. Makine ile french press arasında tat farkı var diye sanıyorum ama amacım genel olarak kafein alımı. Kafein için illa filtre kahveye gerek yok sanırsam fakat diğer 3'ü1 arada gibi kahve ürünlerinin içinde iyi miktarda kafein miktarı var mı emin değilim. Bu konuları çok anlamadım yardımcı olabilir misiniz?
Eğer öğütülmüş çekirdek alırsan yeterlidir.
Ama daha taze olsun istersen çekirdeği toptan al, sonra şunun gibi bir değirmenle 1 dakikada yeterince kahveyi çek ve kaynamış suyu french press'e koyup demle:
En lezzetlisi yeni çekilmiş taze kahvedir.

3'ü bir arada ASLA ama ASLA kullanma. Güzelim, sağlıklı kahveyi zehir haline getirip satıyorlar.
Asıl tehlike beyazlatıcı denen maddede, krema istiyorsan süt kullan, ya da başka ülkelerde yaygın ama Türkiye'de pek bilinmez, içine çay kaşığının ucuyla tereyağ katabilirsin:
İkinci tehlikesi de bildiğimiz toz şeker yerine daha ucuza gelen mısır şurubu şekeri (nişasta bazlı şeker) kullanılıyor. Mısır şurubu şekeri ve o beyazlatıcı denen madde uzun yıllar kullanınca kansere yol açıyor.

En aromatik olanı French Press'tir. Kahve tüm yağ ve aromasını korur suyun içinde. Ayrıca en çok kafeini de french pressle elde edersiniz. Yalnız french ile yapılan kahvede tortul oluşabiliyor.
Tortul olayını tam anlayamadım. Açıklayabilir misiniz? Teşekkürler.

Eğer öğütülmüş çekirdek alırsan yeterlidir.
Ama daha taze olsun istersen çekirdeği toptan al, sonra şunun gibi bir değirmenle 1 dakikada yeterince kahveyi çek ve kaynamış suyu french press'e koyup demle:
En lezzetlisi yeni çekilmiş taze kahvedir.

3'ü bir arada ASLA ama ASLA kullanma. Güzelim, sağlıklı kahveyi zehir haline getirip satıyorlar.
Asıl tehlike beyazlatıcı denen maddede, krema istiyorsan süt kullan, ya da başka ülkelerde yaygın ama Türkiye'de pek bilinmez, içine çay kaşığının ucuyla tereyağ katabilirsin:
İkinci tehlikesi de bildiğimiz toz şeker yerine daha ucuza gelen mısır şurubu şekeri (nişasta bazlı şeker) kullanılıyor. Mısır şurubu şekeri ve o beyazlatıcı denen madde uzun yıllar kullanınca kansere yol açıyor.
Teşekkürler :D

Tortul olayını tam anlayamadım. Açıklayabilir misiniz? Teşekkürler.

Teşekkürler :D
Filtre kahve suda suda çözünmediği için French pressi bastırarak filtrelersiniz. Fakat French press ince kahve tozlarını yeteri kadar iyi filtrelemeyebilir bu da bardağın dibinde Türk kahvesindekine benzer bir tortul yani telve gibi tozlar bırakır. Market kahveleri pek de French presse göre çekilmez eğer kendiniz çekebiliyorsanız kalın, deniz tuzu büyüklüğünde çekerseniz dibinde kahve tozu oluşmaz.

Geri
Yukarı