Filtre kahve önerisi

Badoo

Kilopat
Daha fazla  
Asiditesi orta olan kahve tercih ederim genelde. Guatemala örneğin. Nascafe, tchibo, Starbucks çokça denedim. Kahvem bitti. Önerebileceğiniz farklı marka var mı? Tchibo ve Nescafe'den özellikle sıkıldım nescafeninkini o kadar beğenmedim zaten param yoktu o ara.

Sert sevmeyenlerin içmesi gereken orta asitli filtre kahve.

Sert sevmeyenlerin içmesi gereken orta asitli filtre kahve.
Baya içtim bunu farklı bir şey arıyorum o yüzden yoksa hani çok sevdiğim diyemem ama gayet güzeldi yine.

Duymamıştım bunu hiç. Denedin mi daha önce?

Ben piyasadaki bir sürü kahveyi denedim, bazıları güzel, bazıları eh işte. Fiyatları da yüksek. Bence önemli olan şey kahvenin taze olması veya satın aldığımızda taze kalabilmesi. Şu an ucuza BİM'in kendi filtre kahvesini aldım en son, denediğim o bir sürü pahalı ve havalı isimli kahvelerden daha taze ve lezzetli geliyor bana, içimi de orta sertlikte. Eğer yakınlarınızda kendi kahvesini kendi çeken ve üreten güzel yeni nesil kahveciler varsa en iyisi oralardan taze taze deneyerek almak. Çünkü esas olan yukarıda da dediğim gibi tazeliktir bence.

Ben piyasadaki bir sürü kahveyi denedim, bazıları güzel, bazıları eh işte. Fiyatları da yüksek. Bence önemli olan şey kahvenin taze olması veya satın aldığımızda taze kalabilmesi. Şu an ucuza BİM'in kendi filtre kahvesini aldım en son, denediğim o bir sürü pahalı ve havalı isimli kahvelerden daha taze ve lezzetli geliyor bana, içimi de orta sertlikte. Eğer yakınlarınızda kendi kahvesini kendi çeken ve üreten güzel yeni nesil kahveciler varsa en iyisi oralardan taze taze deneyerek almak. Çünkü esas olan yukarıda da dediğim gibi tazeliktir bence.

Katılıyorum. Taze alırdım önceden bende 100 gr çektirir gelirdim. Çok beğendiğim bir kahveci vardı. Ancak şu an şehir değiştirdim. Ulaşamıyorum ona ve çevrede yok beğendiğim bir kahveci. Kahve kültürü yok daha doğrusu insanlar gerçekten güzel şeyleri denese anlayacak içtiklerinin kahve olmadığını.

Bayağı içtim bunu farklı bir şey arıyorum o yüzden yoksa hani çok sevdiğim diyemem ama gayet güzeldi yine.

Ben filtre kahve çeşitlerinde uzun yıllardır ciddi ilerleme kaydettim. Eğer farklı tatlar arıyorsanız limitin yükselmesi lazım. Misal tadını sevdiğim bir kahve olan El Salvador önerimdir.

Bunlar hariç taze çektirmek istiyorsanız, oturduğunuz şehirde aromalı kahve çekirdeği getiren kahve dükkanı bulmanız lazım. İstanbul'da Nişantaşı'nda mesela MOC var.

Yeni konular

Geri
Yukarı