Findeks kredi notu erken ödeme ile artar mı?

sametlol21

Hectopat
Merhaba, benim şu anki Findeks kredi notum 1028. 46000 TL limitim var ve 40000 TL de borç gözüküyor. 3 kredim var. Birisinin 26000 TL ödemesi kalmıştı erken ödeme yaparak 18000 TL ile kapattım. Findeks notum artar mı? Artarsa kaç artar? Not olarak bu ay kredi kartı borçlarını asgari tutarda ödedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kredilerini erkenden kapatman notunu arttırmıyor maalesef. Kredi notunu asıl arttıran şey gününde ödemen. Kredi kartlarının da sadece asgarisini ödemek yerine asgarisinden bir miktar yukarıda öde gerekirse kredi kartından yine kullan fakat yine de fazlasını öde. Ayrıca kredi kartının maksimum %80'ini kullan.

Kredilerini erkenden kapatman notunu arttırmıyor maalesef. Kredi notunu asıl arttıran şey gününde ödemen. Kredi kartlarının da sadece asgarisini ödemek yerine asgarisinden bir miktar yukarıda öde gerekirse kredi kartından yine kullan fakat yine de fazlasını öde. Ayrıca kredi kartının maksimum %80'ini kullan.
%80'ini kullan derken demek istediğim kredi kartında en az %20'lik bir limit bırakman.

Geri
Yukarı