FiNet yüksek ping

Sap1kDoct0r

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Amasya'nın Merzifon ilçesinde oturuyorum. Oturduğum yerde 100 Mbit eve kadar fiber var. 22 Temmuz Cuma günü babamın memnuniyeti üzerine FiNet diye bir internet sağlayıcının şubesine gidip form doldurdum. Hemen bir sonraki gün Türk Telekom ekipleri gelip modem vs. taktılar kurulum yaptılar. Her şey güzeldi. Ta ki kablolu internet yokken babamın 8Mbitlik internetine telefondan Wi-Fi ile bağlanıp onu bilgisayara USB ile aktardığımdakinden daha yüksek ping alana kadar.

Bildiğiniz 8 Mbitlik Wi-Fi ile LoL EUW'de 80 ping alırken bu FiNet ile sabit 100 ping alıyorum. SpeedTest'e girdim ve baktım ki otomatik Denizli'deki sunucuya bağlanıyor ben Amasya'da olmama rağmen. Baktım öğrendim ki en düşük ping'i Denizli-Muğla taraflarında alıyormuş benim internet. Amasya'nın dibindeki Samsun'daki sunucuda daha yüksek ping çıkarıyor. CS:GO falan zaten oynanmaz halde, ping 130'dan aşağı inmiyor. Discord'a girince bile 100 ms ping oluyor. İnternet hızı iyi güzel de online oyun oynayan biri bu ping çekilmez derecede. FiNet müşteri hizmetlerini aradım adama gecikme var, ping var dedim. Adam online gözüküyorsunuz diyor, oyun falan deyince anlar gibi oldu ping'in ne olduğunu fakat ben şu an buradan göremiyorum, arkadaşlara bir sorayım baktırayım dedi ve konuşma bitti.

Ne yapmalıyım sizce? xDSL no'sunu aldım, Millenicom veya Türknet'e geçmeyi düşündüm, sizce geçmeli miyim? Yoksa hallolur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı