Firefox mu Edge mi?

Firefox. Özelleştirmesi çok zevkli ve en güvenilir tarayıcı denilebilir. uBlock Origin ve Nano Defender ile kullanabilirsiniz.
Herkese teşekkür ederim. Firefox'a karar verdim.
En iyi tarayıcı Opera'dır. Kendisine stabil bir şekilde geliştirilmiş VPN ve reklam engelleyicisi ile daha az RAM tüketir. Ayrıca, indirilen VPN ve engelleyicilerin ne kadar güvenli olduğu muamma. Geçenlerde, Chrome store'da bulunan binlerce eklentinin veri sattığı ortaya çıktı.

En iyi tarayıcı Opera'dır. Kendisine stabil bir şekilde geliştirilmiş VPN ve reklam engelleyicisi ile daha az RAM tüketir. Ayrıca, indirilen VPN ve engelleyicilerin ne kadar güvenli olduğu muamma. Geçenlerde, Chrome store'da bulunan binlerce eklentinin veri sattığı ortaya çıktı.
Opera'nın da veri sattığı dedikodusu dönüyordu bir ara.

Hangisi daha iyi ve güvenli?

Kendin özetlemişsin zaten. Güvenlik önemli ise Firefox ama RAM tüketimi Chromium tabanlı tarayıcılara göre daha fazla olacaktır. Tabii 16 GB RAM'a sahip olduğun için bu konuda pek sıkıntı yaşamazsın.

Güvenli reklam engelleyici önerebilir misiniz?

İkisini kurmanı öneririm.

VPN konusunda @unnamedington yardımcı olabilir.

Kendin özetlemişsin zaten. Güvenlik önemli ise Firefox ama RAM tüketimi Chromium tabanlı tarayıcılara göre daha fazla olacaktır. Tabii 16 GB RAM'a sahip olduğun için bu konuda pek sıkıntı yaşamazsın.

İkisini kurmanı öneririm.

VPN konusunda @unnamedington yardımcı olabilir.
Teşekkür ederim.
Opera'yı bırakmak yerine Opera GX kullanabilirsin eğer normal halini kullanıyorsan.
Opera GX yükledim ancak takılmalar ve donmalar oluyordu o yüzden geri sildim.

Geri
Yukarı