Firefox vs Edge

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum madem bu kadar biliyorsun ne diye konu açıp soruyorsun ki? :D Biliyorsan bildiğini yap.

Bu arada sistem belirtmediğin için Chrome önerdim çünkü günümüzde en giriş seviyesi sistemde bile Chrome çok seri çalışıyor. i3 2330M laptopta bile Chrome'u çok seri kullanabiliyorum. SSD artık ekstra bir donanım değil gereklilik.
Bende 14 saniyede açılırken Edge ve Firefox 3 saniyede açılıyor. Chrome kullanacağıma brave kullanırım.

Firefox arada takılma yaşatıyor ve YouTube açınca çöküyor.
Ben Edge diyorum (Chromium Edge).
Ama Brave öneririm.

Firefox gizlilik ve tasarım olarak güzel bir tarayıcı. Ancak çok hantal çalışıyor.

Edge Chromium ve Chrome kat kat daha hızlı.

Açık kaynak olması neyi değiştiriyor? Sanki benim bilgilerim doğumumdan zevklerime kadar yok. Ayrıca milyarlarca insan içinden benim bilgilerimi almıyor sadece. Ben ne Amerika başkanıyım ne Apple CEO'suyum.
Sadece gizlilik avantajı yok, güvenlik avantajı da var. Senin normal bir insan olman, verilerinin satıldığını değiştirmez. Eğer bunu engellemezsen, verini satmaya devam ederler.
Edward Snowden'ın bu sözünü oku derim;
Arguing that you don't care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don't care about free speech because you have nothing to say.

O zaman önce kendi bilgisayarında ara sıkıntıyı. 10 yıllık i3 2330M laptopta bile birkaç saniyeyi geçmez Chrome'un hazır olması.

Firefox gizlilik için (nightly sürümü hızlı)
Edge daha hızlı.(gizlilik konusunda bilgim yok)

Fakat önerim kesinlikle: Brave

Brave avantajları:

• Gizliliğe önem verme.
  • Para kazandırıyor(evet para kazandırıyor :D)
  • Hızlı.
  • Arayüzü çok iyi bence.

Edge'e Brave'den geçmiştim ama Brave'in arayüzünü pek sevmediğim için kullanasım yok Firefox Nightly deneyeceğim şu an Edge 1 tık önde.

O zaman önce kendi bilgisayarında ara sıkıntıyı. 10 yıllık i3 2330M laptopta bile birkaç saniyeyi geçmez Chrome'un hazır olması.
Ama edge ve firefox 2-3 saniyede açılıyor?
Arayüz ve özelleştirme benim için farklı şeyler.
Firefox gizlilik ve tasarım olarak güzel bir tarayıcı. Ancak çok hantal çalışıyor.

Edge Chromium ve Chrome kat kat daha hızlı.

Chrome sadece bende mi sıkıntılı? Ve Chromium olan Edge'den bahsediyorum.

Ben önerimi verir, Fanboyluk yapmam. Opera, GX ve Edge kullanmış birisi olarak Firefox'a geçtim geçeli bırakamıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı