Firefox tarayıcı yüksek CPU kullanımı

Niyazi Taşcı

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün bilgisayarı ilk açtığımda görev yöneticisine girdiğimde Firefox uygulamasını daha açmamış olmama rağmen %55-%60 arası CPU kullandığını fark ettim. Sizce sorunu nasıl çözebilirim?

- Tarayıcı tamamen silinip yüklendi.
- Windows güncellemeleri yapıldı.
- Başka tarayıcıdada aynı sorunu yaşadım.

Merhaba arkadaşlar. Bugün bilgisayarı ilk açtığımda görev yöneticisine girdiğimde Firefox uygulamasını daha açmamış olmama rağmen %55-%60 arası CPU kullandığını fark ettim. Sizce sorunu nasıl çözebilirim?

- Tarayıcı tamamen silinip yüklendi.
- Windows güncellemeleri yapıldı.
- Başka tarayıcıdada aynı sorunu yaşadım.
Bilgisayarı açtığınızda oto açılım vb. şeyler varsa kapatın. Büyük ihtimalle ondandır.

Hocam uygulamayı açmamış olmanıza rağmen kaynak tüketmesi garip geldi. Arka planda çalışan bir hizmet olmasın o?

Sadece Firefox yazıyor ve uygulama açık bile değil. Tarayıcının arka planda çalışan neyi olabilir ki?

Arka planda çalışan uygulamaları kapattınız mı?

Evet arka planda çalışıyor ama uygulama açık değil bende görev yöneticisinden kapatıyorum toplam kullanım düşüyor.

Tarayıcıyı açılıyorken bu oluyorsa normal ama normal olarak fazla ise çok fazla eklenti mi yüklü acaba?

Chrome tarayıcıdada hiçbir eklenti olmamasına rağmen aynısını yapıyor. Firefox'ta sadece uBlock ve IDM modulu eklentisi var.

Bilgisayarı açtığınızda oto açılım vb. şeyler varsa kapatın. Büyük ihtimalle ondandır.

Otomatik açılımda standart şeyler dışında her şey kapalı şu an.

Sadece Firefox yazıyor ve uygulama açık bile değil. Tarayıcının arka planda çalışan neyi olabilir ki?

Evet arka planda çalışıyor ama uygulama açık değil bende görev yöneticisinden kapatıyorum toplam kullanım düşüyor.

Chrome tarayıcıdada hiçbir eklenti olmamasına rağmen aynısını yapıyor. Firefox'ta sadece uBlock ve IDM modulu eklentisi var.

Otomatik açılımda standart şeyler dışında her şey kapalı şu an.
Chrome normal. IDM eklentisi fazla harcıyor olabilir.
1619191656330.png

5-6 sekmek açık ve 13 eklenti ile %6 üstünü görmüyorum şu anki arkada Borderlands 2 indirmesi yapıyorum sorun sizden galiba.

Uygulama açık şekilde %1 CPU 700 MB bellek kullanımı görüyorum. Bilgisayarı yeniden başlatıp görev yöneticisini açıp baktığımda açık olmamasına rağmen %55-60 civarı CPU kullanıyor. Arka planda çalışıyor ve ne yaptığını bilmiyorum aynı sorun Chrome tarayıcıdada oluyor. Sorun Windows 10 kaynaklı olabilir mi sizce?

Geri
Yukarı