Firefox YouTube 1080P60FPS'de kasıyor

uysal

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorun şu Mozilla'da YouTube'da 1080P60FPS de videolar biraz yavaş yavaş oynuyor yani kasarak aynı video Chrome'da sorunsuz bir şekilde akıcı olarak oynuyor ancak Mozilla'daki bu sorunu bir türlü çözemedim. Donanım hızlandarmayı devre dışı bıraktım sonuç gene aynı hatta internette birkaç about:config ayarını denedim sorunu yine çözemedim. YouTube'daki oynatırken istatistikler:

Dosya Ekleri

• chrome istatistik.png
    chrome istatistik.png
    179,2 KB · Görüntüleme: 54
  • mozilla istatistik.PNG
    mozilla istatistik.PNG
    213 KB · Görüntüleme: 53
Kasıtlı olarak mı yapılıyor acaba? Chrome kullandırtmak için..
Aynısını yaşıyorum.. Belki Chrome ile Youtube optimizasyonu daha iyidir, bilemem.. Ya da kasıtlı olarak Firefox ile uyumunu doğrusal yapmamış olabilirler..

Aynısını yaşıyorum.. Belki Chrome ile Youtube optimizasyonu daha iyidir, bilemem.. Ya da kasıtlı olarak Firefox ile uyumunu doğrusal yapmamış olabilirler..
Ya aynen arkadaş bende bir türlü çözemedim ya acaba chrome işlemci grup ram bunları çok fazla zorluyor diyemi performansı iyi yada mozillada kısıtlama mı var anlamadım. O kadar konu aradım ingilizce türkçe çözemedim bir türlü.

Tarayıcı ayarlarına girin ve donanım hızlandırmayı etkinleştirin.

Tarayıcı ayarlarına girin ve donanım hızlandırmayı etkinleştirin.
Bu tip ayarları çok denedim sonuç yok.
Sorun çözüldü! Çözümü paylaşıyorum mozillada about:config ayarlarına girerek arama yerine media.mediasource yazın çıkan seçeneklerde hepsini true yapın bir tek media.mediasource.webm.enabled' i false yapın sonra mozillayı yeniden başlatın. Bu arada buda çözüm linki:

Sorun çözüldü! Çözümü paylaşıyorum mozillada about:config ayarlarına girerek arama yerine media.mediasource yazın çıkan seçeneklerde hepsini true yapın bir tek media.mediasource.webm.enabled' i false yapın sonra mozillayı yeniden başlatın. Bu arada buda çözüm linki:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı