Fırın mı mikrodalga mı alınmalı?

Kusuo

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bizim mini fırın bozuldu markası bile olmayan adi bir şeydi.
Bu sefer sağlam fırın almak istiyorum ama hiç mikrodalga fırınımız olmadı.
Aile evindeyim her gün dünden yapılan yemek ısıtılıyor yemek yapılıyor buz çözme özelliği olan fırınlama ızgara modu olan yoğurt mayalama modu olan( inek sağan) mikro dalga fırın var mı yoksa normal fırın mı alınmalı.
Ekleme: Ocaklı büyük fırın var 20 yıllık balkonda üstü örtülü duruyor tavuk yapacağımızda onu kullanıyoruz o yüzden fırınlama, ızgara modu önemli.
Bütçe 3000TL.

Memleketteki eve fırın almıştım, alt kısmı fırın üst kısmında içte mikrodalga fırın var. Eğer bütçeniz dahilinde böyle bir model bulursanız ikisini de çözmüş olursunuz.

Konuyla ilgili ise cevabım mikrodalga olurdu. Bütçenize göre fırınlar kalitesiz oluyor, bir tarafı yakıyor diğer taraf çiğ kalıyor. Bu yüzden mikrodalga daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Bizim mini fırın bozuldu markası bile olmayan adi bir şeydi.
Bu sefer sağlam fırın almak istiyorum ama hiç mikrodalga fırınımız olmadı.
Aile evindeyim her gün dünden yapılan yemek ısıtılıyor yemek yapılıyor buz çözme özelliği olan fırınlama ızgara modu olan yoğurt mayalama modu olan( inek sağan) mikro dalga fırın var mı yoksa normal fırın mı alınmalı.
Ekleme: Ocaklı büyük fırın var 20 yıllık balkonda üstü örtülü duruyor tavuk yapacağımızda onu kullanıyoruz o yüzden fırınlama, ızgara modu önemli.
Bütçe 3000TL.

O bütçeye fırın bulmak çok zor.@ytwitchan hocamın dediği gibi bir tarafı çiğ bir tarafı yanık kalır. Mikrodalga en mantıklısı olur.

Mikrodalga bende kullanmadım ama Airfry de alternatif olarak düşündünüz mü? Ve evet bu bütçeye mikrodalga daha iyi olacaktır.

Airfry de alternatif olarak düşündünüz mü?

Mod a sormuştum yarım saat önce aynı kategoriden konu açabilir miyim diye olur dediler gün için de airfryer vs mikrodalga diye de konu açmayı düşünüyorum.

Airfryer da pişirmek daha iyi olur diye düşünüyorum.
Ama mikrodalga da ısıtma konusunda daha iyi.
Neyse fırından mikrodalgadan tamamıyla vazgeçtim airfryer önerisi isteyeceğim.

Son düzenleme:
Mod a sormuştum yarım saat önce aynı kategoriden konu açabilir miyim diye olur dediler gün için de airfryer vs mikrodalga diye de konu açmayı düşünüyorum.

Airfryer da pişirmek daha iyi olur diye düşünüyorum.
Ama mikrodalga da ısıtma konusunda daha iyi.
Neyse fırından mikrodalgadan tamamıyla vazgeçtim airfryer önerisi isteyeceğim.

Biz de hocam küçük boy airfry ve midifırın var ablamda büyük boy airfry, büyük ocaklı fırın ve mikrodalga fırın var. Hepsinin karşılaştırılmasını yaparsam mikrodalga fırını zerre kullanılmıyor. Fırınları da midi büyük fark etmiyor kalabalık bir iş olduğunda bütün tavuklu patates ya da pizza, pide gibi büyük işlerde kullanılıyor oda ayda 3 defa falan. Ama airfry çok farklı bir şey tavuk(ızgara), patates(donmuş patates), kek, ısıtma, buz çözme gibi her türlü işte kullanılıyor(örnek olarak sigara böreği fırından yapmaktan daha güzel oluyor) ama size tavsiyem küçük 3.5 litrelik olanlar iki kişiye anca yetiyor bu da demek oluyor ki bütçeniz bir tık artması lazım artırılırsa airfry almanızı kesinlikle tavsiye ederim. Çünkü ben neredeyse her gün kullanıyorum. Tercih size kalmış airfry bir fırın olsa da normal fırınla karşılaştırılamaz ihtiyaca göre seçilmesi gerekir. iyi günler

@profesor42 o zaman net airfryer alıyorum, teşekkürler yanıtınız için.
Airfryer için en az XL olması gerek yani bütçeyi 5000TL olarak düşündüm konusunu açarım yakında. İyi sosyaller:)

Geri
Yukarı