Mikrodalga fırında donmuş yiyecekler nasıl çözülür?

Wasp 12b

Decapat
Daha fazla  
Kıymetli üstatlarım, 🫵 🙂

Küçük gelişmelerin küresel sonuçlar doğurduğu günümüz dünyasında beni de derinden etkileyen küçük bir husus bulunuyor ve bunu sizinle paylaşmak istiyorum. 🤔 Dondurulmuş ürünlerin market raflarında her geçen yıl daha da fazla yer kapladığı hepimizin malumu. Gelgelelim, bu ürünlerin ezici bir kısmında mikrodalga fırın için pişirme yönergesi bulunmuyor. 👺 Bunu bugün fark ettim. Öğle vakti dondurulmuş bir pizzanın donunu çözerek pişirmeye çalıştığımda beni cıvık bir kıvam ve sert, bezgin bir rahiya karşıladı. 🤟🤢 Alemimizde bulunan ve nimet olarak tasnif edilebilecek tüm muhteviyata karşı merhametli yaklaşımımdan dolayı ürünü tükettim ancak bu konuyu da düşünmeden duramadım. Mısır, bezelye gibi sebzelerin yanı sıra benim de ekseriyetle tüketiyor olduğum pizza, tavuk, mezgit, kefal, lüfer, tekir, hamsi, çipura, mezgit, kolyos, kılıç, izmarit, kalkan, istavrit, karagöz, palamut, dil balığı, sardalya, uskumru, kırlangıç, barbunya, akdeniz midyesi, tarança, sinarit, iskorpit, ada beyi, levrek, minekop, eşkine, karides gibi ürünlere mikrodalgada nasıl bir ısıl muamelede bulunduğunuzu bu konu altında paylaşırsanız bu konuyu merak eden diğer mukaddes forumdaşlarımız için de rehber niteliği taşıyacaktır. 💪

Selam ve dua ile... 🫶

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı