Firma değişince port gider mi?

SkyGod

Hectopat
Daha fazla  
2 ay sonra Türk Telekom taahhüdü bitiyor. İnternetten altyapı sorgulaması yaptığımda boş port yok yazdığı için hızımıda öğrenemiyorum. Firma değiştirmek istersem portum gider mi yoksa aynı porttan mı devam eder?

Son düzenleyen: Moderatör:
İptal ederseniz portunuz gider, geçiş yaparsanız korunur. Daha önce yaptım boş port yokken.

Yine de içiniz rahat etsin diye kaynak:

İptal ederseniz portunuz gider, geçiş yaparsanız korunur. Daha önce yaptım boş port yokken.

Yine de içiniz rahat etsin diye kaynak:

Peki bu Superonline içinde geçerli mi? Turkcell'i arayıp sorduğumda altyapınızda sadece Superbox'ı kullanabilirsiniz diyor. İnternet sitelerinden sorgulama yaptığımda benim adresime Superbox önerirken sağ çaprazımdaki eve normal VDSL internet öneriyor.

TurkNet'e geçtim diyelim TurkNet'ten başka bir yere geçmek istersem onda da aynısını yapacaklar mı port sabit mi kalacak?

Son düzenleme:
Peki bu Superonline içinde geçerli mi? Turkcell'i arayıp sorduğumda altyapınızda sadece Superbox'ı kullanabilirsiniz diyor. İnternet sitelerinden sorgulama yaptığımda benim adresime Superbox önerirken sağ çaprazımdaki eve normal VDSL internet öneriyor.

TurkNet'e geçtim diyelim TurkNet'ten başka bir yere geçmek istersem onda da aynısını yapacaklar mı port sabit mi kalacak?
Superonline için net bir şey diyemeyeceğim ama TT altyapısı kullanan firmalarda geçiş işlemine "Churn" deniyor. Geçeceğiniz firmaya mevcut firmadaki hizmet numaranızı (xdsl no da denir) veriyorsunuz ve port sabit kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı