Firmalar neden oyunlarına Downgrade yapar?

İsimsizMan09

Decapat
Anlayamıyorum neden yapıyorlar bunu? Bilgisayarlar mı kaldırmıyor? Kaldırmasın o oyunu öyle çıkartmak varken neden yapıyorlar bunu? Sonuçta halihazırda bir oynanış videosu atıyorlar. Öyle bir oyun yapılmış. Neden bunun grafiklerini kısıyorlar? Yoksa yalan mı oluyor o videolar?
Bunun en büyük örneği Ubisoft:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her Trailer'ları yalan oluyor bu arkadaşların ne gösterirlerse 2 katı kötüsü geliyor. Sebebi ne bunun? Merak ettim. Sadece Ubisoft için değil tüm firmalar için.

Saçma bir soru. Oyunu ne kadar çok cihaza optimize yaparlarsa o kadar çok satar. Babasının hayrına yapmıyor oyunu. Önemli olan satış miktarı.

Anlayamıyorum neden yapıyorlar bunu? Bilgisayarlar mı kaldırmıyor? Kaldırmasın o oyunu öyle çıkartmak varken neden yapıyorlar bunu? Sonuçta halihazırda bir oynanış videosu atıyorlar. Öyle bir oyun yapılmış. Neden bunun grafiklerini kısıyorlar? Yoksa yalan mı oluyor o videolar?
Bunun en büyük örneği Ubisoft:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her Trailer'ları yalan oluyor bu arkadaşların ne gösterirlerse 2 katı kötüsü geliyor. Sebebi ne bunun? Merak ettim. Sadece Ubisoft için değil tüm firmalar için.
Genelde oyunları olabildiğince düşük sisteme uyarlamaya çalışırlar ondan kaynaklıdır.

Şahsi düşüncem oyunlarının daha fazla oyuncuya ulaşabilmesi ve daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edebilmesi başta olmanın yanı sıra geliştirme süreçlerini kısaltıp, birden fazla platform için daha kolay destek verebilirler. Zaman, maliyet ve pazar ilişkisi olarak düşünülebilir. Konsol veya taşınabilir platformlar için yeterli CPU, GPU kaynakları henüz stabil olarak yok.

Son düzenleme:
Bi şey değişmeyecek. DLSS olduğu için bu sefer optimizasyona hiç uğraşmıyorlar. Yine downgrade versiyonlar çıkıyor.
Valla sormayın hocam RTX geldi diye ışıklandırmaları kötü yapıyolar artık RTX açmadan eskisinden kötü görünüyor oyun RTX otomatik yapıyor tabi. Optimizasyon da FSR DLSS var diye yapmıyorlar. Oyun çıkınca sonra düzeltiriz diye bi ton bugla çıkartıyolar bari bugları da otomatik düzelten gerçek hayatı yapay zekaya entegre eden bir yazılım gelse ona da uğraşmasalar beyefendiler :D

Geri
Yukarı