Oyun firmaları neden batıyor?

Evet öncelikle selam, benim sorum niye bütün oyun firmaları son dönemde batışta. Mesela, BF serisi başlarda çok güzeldi sonradan bozdu sonra NFS'de aynı şekilde sizin görüşleriniz nedir?
Oyun firmaları batışta değil tam aksine gün geçtikçe büyüyorlar. Oyunlar eğer çok çok çok kötü durumda değillerse asla zarar etmezler. Sadece beklenilen kar edilmemiş olur.

Fakat oyunların neden beğenilmediğiyse sorun; ne yazık ki oyuncuları sadece markaya adı ile tavlayabileceklerini düşünüyorlar. En sevdiğim oyun seriside olsa asla bir oyunun adına para vermem. Bana vaad ettiğine bakarım.

Tek oyunla kolay kolay batılacağını sanmıyorum fakat eğer oyunculardan dönüt görmezse firma elbet batar. Blizzard, Activision'a gitti şimdi de Microsoft alıyor.

Büyük bir firmanın sadece 3-4 oyuna dayanması saçma değil mi? FIFA olmazsa EA diye bir şey kalmaz.
Evet, Blizzard mesela sadece WoW ve Diablo'ya dayanıyordu, tez zamanda uçuruldu kellesi.
Starcraft falan da var da kim oynuyor Starcraft'ı

Büyük bir firmanın sadece 3-4 oyuna dayanması saçma değil mi? FIFA olmazsa EA diye bir şey kalmaz.
Bu yanlış bir düşünce. EA'de sadece Fifa markası yok. EA çok büyük bir firma ve sahip olduğu oyun ve stüdyoları saysak bitiremeyiz. En büyük markası fifa dersen doğru olur.

Tek oyunla kolay kolay batılacağını sanmıyorum fakat eğer oyunculardan dönüt görmezse firma elbet batar. Blizzard, Activision'a gitti şimdi de Microsoft alıyor.

Evet, Blizzard mesela sadece WoW ve Diablo'ya dayanıyordu, tez zamanda uçuruldu kellesi.
Starcraft falan da var da kim oynuyor Starcraft'ı
Startcraftın adını ilk defa senden duydum

Zarara uğramak, şirket içi skandal veya oyunları kötü olması. Hızlı ve kötü oyun çıkarmaları gibi sebepler olabilir, şirket içi skandaldan kasıtım ise şirketteki çalışanların çok fazla saat mesai yapmaları gibi meseleler mesela Rockstar Games bunu yaşadı.

Geri
Yukarı