Fişsiz Ürün İçin Tüketici Haklarına Başvurabilir miyim?

blackweather

Hectopat
Marketten aldığım ayıplı ürünü, fiş olmadığı gerekçesiyle iade almadılar.
Üründe barkod kodu var, tüketici heyetine başvurabilir miyim?

Sanırım başvuramazsınız ancak bildiğim kadarıyla marka telefon numarası verdiyseniz eğer o numaradan faturanızı gösterebiliyorlar.

O barkod, genellikle uretici tarafindan konuyor. Bu durumda bir etkisi olmaz. Basvursaniz bile bir şey cikacagini sanmiyorum.

Fiş, fatura ibrazı zorunludur. Başvursanda olumsuz olur. Örneğin markete girdin, raftan ürünü aldın gittin kasaya ben bunu iade edeceğim dedin. Aynı şey. Olur mu olmaz. Barkod önemsiz bir detay.

Hatırlıyorum, markete söyledim ama bizde öyle bir şey yok dedi. Tüketici hakem heyetine de bildirdim tarih saati, az sonra göndericem. Ne kadar para ödediğimi ve yanında ne aldığımı da söyledim.
Yapabilirler ama yardımcı olmak istememişler. Fişin olmadığı için bir şey yapmak zorunda da değiller. Heyet bu tarz bir şeye bakmaz.

Yapabilirler ama yardımcı olmak istememişler. Fişin olmadığı için bir şey yapmak zorunda da değiller. Heyet bu tarz bir şeye bakmaz.
Büyük ihtimalle taşıma esnasında paketi hasar almış, yiyecek türü bir ürün, bozulmuş ve zehirleyebilirdi.

Şimdi zehirlenseydim, öylece devam mı edicektim yok mu bir şikayet yolu bunun :D

Yeni konular

Geri
Yukarı