Fit olmak için öneriler

phinXx

Hectopat
16 yaşındayım. 1.67 boy 67 kiloyum. Yapı olarak kalınım ama genelde 60-62 kilo civarında geziyorum. Son 2 aydır genelde evde olduğum ve biraz sağlıksız beslendiğimden dolayı kilo aldım. Haftanın 2-3 günü bisiklet sürüyorum, her cumartesi günü de halı saha da 1 saat maç yapıyorum. Daha fit ve dayanıklı olmak için önerileriniz nelerdir? (spor salonuna gidecek bütçem yok sadece evde 2'şer kiloluk dumbellerlarım var.) Şimdiden öneriler için teşekkürler :)

Daha fazla ter daha az şeker. Reçete budur hocam. Kahvaltıda pişmiş yağsız yumurta, domates salatalık, ek olarak zeytin, peyniri de ekleyebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise ne varsa yeyiverin. Halı saha ve bisiklet de iyi lakin 2 kg'lik dumbeller ile istediğiniz kadar kaldır-indir yapın sonuç alamazsınız. Dumbeller boşverin ve şınav mekik çekin 100'er tane.

Ben 1 aydır falan günde 40-50 şınav + 240 kez 15 kiloluk ağırlık kaldırma + 100 mekik şeklinde gidiyorum ve fitim bence.

240 kez hangi hareketi yapiyorsun acaba ve mekik seklin tam mi? Oyleyse ikisi de bombos hareketler.
Mekik şeklimin tam olduğunu düşünüyorum, internetten ve hocadan öğrendiğim şekilde yapıyorum. 240 kez yaptığım hareketin adını bilmiyorum. Hareketleri tabiki tekte yapmıyorum, set set yapıyorum. Mekik zorluyor bayağı, onun dışında görüldüğü kadar zor değil.

Son düzenleme:
Mekik şeklimin tam olduğunu düşünüyorum, internetten ve hocadan öğrendiğim şekilde yapıyorum. 240 kez yaptığım hareketin adını bilmiyorum. Hareketleri tabiki tekte yapmıyorum, set set yapıyorum. Mekik zorluyor bayağı, onun dışında görüldüğü kadar zor değil.
Hocam mekiki tam yapma, core bolgesinden ziyade boyun calisiyor kim yaparsa yapsin. Yarim yaparsan daha efektif olur. Onun disinda helal, aynen devam et.

Yeni konular

Geri
Yukarı