Fitness başlangıç programı nasıl yapılır?

alperthe6

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Ne zamandır spora başlamayı düşünüyordum ve başladım ama elimde düzgün bir program yok. Kendime en uygun programı nasıl oluşturabilirim? (Bilgili kişiler yorum yaparsa sevinirim.)

Amacına bağlı. Benim yaptığım 1 gün off veriyorsunuz. Bence pazar verin. Ben karın kasını daha çok yapmayı seviyorum. O yüzden Pzt. Çar. Cuma yoğun karın kası. Salı kol ve omuz. Perş. kol ve sırt. Cumartesi ise bacak. Ben böyle seviyordum. Kendine göre ayarla. Ve elindeki imkanları söyle. Ben bunları evde yapıyordum mesela. Tekrar başlamayı planlıyorum.

Amacına bağlı. Benim yaptığım 1 gün off veriyorsunuz. Bence pazar verin. Ben karın kasını daha çok yapmayı seviyorum. O yüzden Pzt. Çar. Cuma yoğun karın kası. Salı kol ve omuz. Perş. kol ve sırt. Cumartesi ise bacak. Ben böyle seviyordum. Kendine göre ayarla. Ve elindeki imkanları söyle. Ben bunları evde yapıyordum mesela. Tekrar başlamayı planlıyorum.
Pazartesi,çarşamba,cuma,pazar günleri gidiyorum

Salonda yapacağım hedefim de ortalama bir vücut en önemlisi dik bir duruş
Tamam o zaman. 3-4 gün idealdir salon için. Karın,sırt bir tık fazla önem ver. Ama asla diğer kasları unutma,orantısız olur. Beslenmene dikkat et. Kendine güven. Salona sadece spor için gitme. Yeni insanlarla tanış. Yani bizim vereceğimiz çok şey yok. Bizim söylediklerimle yola çık kendine göre yapmalısın. Ve programı(hareketler çok önemli) arada değiştir. Yani hareketlerden bahsediyorum. Bir süre sonra vücut alışır.

Geri
Yukarı