Fitness program önerisi

Katfar

Femtopat
Daha fazla  
Ben yunus öncelikle bunu okuduğunuz için teşekkür ederim yaklaşık bir aydır vücut geliştirme ile uğraşıyorum. Fitness hocası bana Full body olan bir program hazırladı fakat bana uygun bir program değil çünkü bir kası büyütmek için oraya odaklanmam gerektiğini düşünüyorum ve o kası oynatamayacak kadar çalışmam gerektiğini düşünüyorum. Lafın kısası bana biri program hazırlayabilir mi hazırlarsa çok mutlu olurum 😊.
Boy: 175.
Kilo: 55.
Sağ kol: 28.
Sol kol: 27.

Ege fitness full body idmanı programına bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ege fitness full body idmanı programına bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ful body istemiyorum yazmıştım. Örnek olarak ilk gün göğüs ile arka kol olabilir.

Ful body istemiyorum yazmıştım. Örnek olarak ilk gün göğüs ile arka kol olabilir.
1 ay giden birisi için split program ağır gelebilir. Bir zaman sonra liftlerin aynı kalabilir. Direkt 1 ay kısmından sonra full body önerdim. Push pull leg yapabilirsin eğer kasa odaklanmak istiyorsan.

Push pull leg ne demek?
Tavsiye olarak eğer bodybuilding olarak devam edeceksen ilk başta kaslarını alıştırman. Yani full body yapman. Hatta 5x5 ile başlayabilirsin de biraz monoton ama ilk zamanlar için liftlerini arttırıp güçlendirecektir.
Israr ediyorsan eğer, push pull leg dediğimiz itiş çekiş ve bacak demek.

İtiş: göğüs, arka kol, omuz
çekiş: sırt biceps
bacak: bacak

Eksik vardır belki araştırarak bulabilirsin bu idmanları. Split idman olarak geçiyor kas grubu odaklı olan idmanlar(senin istediğin yani.) Biraz daha araştırmanı öneririm.

Tavsiye olarak eğer bodybuilding olarak devam edeceksen ilk başta kaslarını alıştırman. Yani full body yapman. Hatta 5x5 ile başlayabilirsin de biraz monoton ama ilk zamanlar için liftlerini arttırıp güçlendirecektir.
Israr ediyorsan eğer, push pull leg dediğimiz itiş çekiş ve bacak demek.

İtiş: göğüs, arka kol, omuz
çekiş: sırt biceps
bacak: bacak

Eksik vardır belki araştırarak bulabilirsin bu idmanları. Split idman olarak geçiyor kas grubu odaklı olan idmanlar(senin istediğin yani.) Biraz daha araştırmanı öneririm.
Sağ olun altta yazmış olduğunuz programı deneyeceğim esenlikler dilerim.

Sağ olun altta yazmış olduğunuz programı deneyeceğim esenlikler dilerim.
Altta yazdığım program çok büyük ihtimal eksiktir. İnternetten daha iyisi vardır. Set ve tekrar olarak yazılı. Ben bildiklerimi anlattım. Rica ederim daha çok araştırın. Hatta powerlifting anternmanı olarak geçen programlarla bile başlayabilirsiniz. Canditor 6 week yapıp, linear programını uygulayabilirsiniz.

Altta yazdığım program çok büyük ihtimal eksiktir. İnternetten daha iyisi vardır. Set ve tekrar olarak yazılı. Ben bildiklerimi anlattım. Rica ederim daha çok araştırın. Hatta powerlifting anternmanı olarak geçen programlarla bile başlayabilirsiniz. Canditor 6 week yapıp, linear programını uygulayabilirsiniz.
5x5 tehlikeli omurga sağlığına diyorlar diğer programlar çok daha uygun tekrar teşekkür ederim.

5x5 tehlikeli omurga sağlığına diyorlar diğer programlar çok daha uygun tekrar teşekkür ederim.
Uyguladığım zaman kilo alamadığım halde liftlerim 50 kilo artmıştı. Kendi kilomda bench basıyordum. Bir tehlikesini görmedim. Hareketi yanlış yapmak insanı sakatlar. Doğru formda yapılan her hareket seni geliştirir. Klasik bir laf olacak ama hareketi doğru yapmak geliştirir fazla kilo değil.

5X5 yapmayıp Canditoya bakabilirsin. Full body istemiyorum demişsin zaten. Orada yazdığım push pull leg mantığı idi. Yani oraya program yazmadım sana kaslarının hangi kas grubunun hangi hareket düzeninde çalıştığını yazdım. Orada yazdığım program değil yani orada yazdığım mantıktaki bir program bulabilirsin kendine yani. İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı