Fitness programı nasıl?

Bir de yaşınız, kilonuz, boyunuz kaç? Bunlar daha da önemli faktörler. Ne yiyip ne iceceginizi bilmiyorsanız detaylıca anlatabilirim, sadece su icerek bir yere varamazsiniz maalesef.
Yaşım 18, boyum 1.75, kilom 87. Ancak epeydir ölçülmedim belki daha da uzadım ve kilo aldım. Genelde sebze ağırlıklı yiyorum ama et, tavuk da yiyorum.

Bu program fitness programı değil direk kardiyo programı olmuş. Şu an kilolu olduğunuz için hızlı şekilde kilo vermek istiyor olabilirsiniz ama ileride pişman olabilirsiniz. Eğer yeniyseniz başlangıç seviyesi fullbody programı bulun. Antrenman öncesi 10-15dk orta tempo bisiklet ile başlayın, fullbody programını uygulayın ve antrenman sonu 15-20dk yapabildiğiniz kadar koşu bandı yapmaya çalışın. İlk başladığınız zaman zor gelebilir ama zamanla alışıp arttıracaksınız.

Mutlaka her gün kilonun minimum 1.5 kati protein alman lazım. Kolona oranla bakinca günlük 250-300 gram temiz karbonhidrat alman lazım.

Arkadaş skinny fat değilse dediklerin mantıksız. Sadece kilo/yağ vermek için ağırlık antrenmanına falan gerek yok. Gereğinden yağlı ve kiloluysan her gün kardiyo + kalori açığı yapıp protein ağırlıklı beslenmen gerekiyor. Yağ şekerden falan bunlardan zaten uzak durucaksın biliyosundur.

Bu program fitness programı değil direk kardiyo programı olmuş. Şu ankilolu olduğunuz için hızlı şekilde kilo vermek istiyor olabilirsiniz ama ileride pişman olabilirsiniz. Eğer yeniyseniz başlangıç seviyesi fullbody programı bulun. Antrenman öncesi 10-15dk orta tempo bisiklet ile başlayın, fullbody programını uygulayın ve antrenman sonu 15-20dk yapabildiğiniz kadar koşu bandı yapmaya çalışın. İlk başladığınız zaman zor gelebilir ama zamanla alışıp arttıracaksınız.

Beslenme olarak öğünlerinin yanına kesinlikle yeşillik ekle (özellikle marul).çok acıktığın zorlandığın zamanlar ara öğün olarak 4-5 kaşık yoğurt ye seni diğer öğününe kadar tok tutar. Günde 4-4.5lt su içmeye çalış (20kilo başına 1lt olarak hesaplayabilirsin).protein ağırlıklı beslenirsen daha tok hissedersin o yüzden eğer maddi durumunu karşılayabilirsen günlük proteinini kgx2 yapmaya çalışman iyi olur.

Arkadaş skinny fat değilse dediklerin mantıksız. Sadece kilo/yağ vermek için ağırlık antrenmanına falan gerek yok. Gereğinden yağlı ve kiloluysan her gün kardiyo + kalori açığı yapıp protein ağırlıklı beslenmen gerekiyor. Yağ şekerden falan bunlardan zaten uzak durucaksın biliyosundur.
Gerek olmadiginin ben de farkindayim, arkadas sadece su ictigini belirtmis ve kim bilir ne zamandan beri sadece su iciyor? Spor salonuna sadece kardiyo için gidiyorsa, antrenman ile desteklesin elbette.

Eğer spor salonuna gitme imkanı olmasaydı dediğin gibi yapması mantıklı olabilirdi ama spor salonuna gidebilecek birisinin sadece koşu bandı, eliptik bisiklet için gitmesi mantıksız olur. Yukarıda dediğim gibi antrenman başlangıcında hafif-orta tempo 10-15dk bisiklet, fullbody programı, orta tempo 15-20dk koşu bandı yaparak ilk 1-2ay vücudundaki kas oranını yükseltip yağ yakabilir.Bunu yaparken yaşadığı kilo kaybının büyük çoğunluğu yağ olacağı için vücut görüntüsü kendisini memnun edicek.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-10 122557.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-10 122557.png
    16 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı