Fitness yapılırken oruç tutulursa ne yapılmalıdır?

KeremCo

Hectopat
Arkadaşlar, 7 aydır fitnessla uğraşıyorum. 5,5 ay boyunca sadece vucüt gelişimine odaklandım. Artı olarak cahildim de adamakıllı beslenmiyorudum, sonra PT tuttum. Üçgen vucüdun var dedi, sadece kilon çok düşük cart curt bir şeyler dedi. Kilomu 47'den 53'e kadar çıkardım 1,5 ayda ve ben 47 kiloyken omuzumda sivrilikler vardı. 53 kiloya çıkınca azaldılar fakat hala varlar. Belirgin bir şekilde gözüküyorlar ve yaza kadar yetiştirmem lazım ama oruç tutuyorum. Aileme (ebeveynlerime) bu konuyu çok kez açıkladım fakat bir insanın dininin, insan ve Allah arasında olduğunu bir türlü anlamadılar, anlamıyorlar. Kısacası zorunlu yoldan oruç tutuyorum. Bu bende hem kas hem de kilo kaybına neden oluyor. Yeteri kadar kaloriyi iftar ve sahurda da toplayamadığım çok bariz sonuç olarak da kilo veriyorum. Ne yapmalıyım? Oruç bitene dek böyle giderse aşırı derecede kilo vereceğim ve tabiri caizse zargana olacağım. Vucüdum hem kaslı hem de çok zayıf gözüküyor. Arkadaşlarıma bunu sorduğumda dışarıdan kas çalıştığın belli oluyor ama küçük gözüküyorsun diyorlar ve haklılar da. Omuz genişliğim diğer arkadaşlarıma göre dar ve boyum ayakkabıyla birlikte 171,5 oluyor. Bunun nedeni ne? Kilo alsam düzelir mi (Fiziken büyür müyüm?)?

Tutma.
Gainer kullan, yüksek kalorili besinleri Shake yaparak ye.
Pratik ve alternatif olsun biraz, saksıyı çalıştır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı