Fitness'a kaç yaşında başlanılır?

Şu vücut geliştirme furyası beni çok irite etmeye başladı ana sınıfı çocukları utanmasa onlar da başlayacak yakında. Sana tavsiyem kardeşini diğer spor dallarına yönlendir bıraksın şimdilik vücut geliştirme işlerini.

Aynen öyle ya 11 yaşında çocuk Instagram'da hesap açmış spor videosu ya git oyun oyna oyuncaklarınla neyine bu yaşda bunlarsa sorun yok da aileler sorumsuz herhalde bu konuda.

Kendim 15-16 yaşlarından beri sporla uğraşıyorum. Kardeşim 13 yaşına girdi şimdi ayıptır söylemesi bir kız için spora başlamak istiyor. Boyu kısalır mı onu ben bilmiyorum o yüzden size sormak istiyorum. Kendimin boyunda küçülme veya durma olmadı. Protein tozu da aldım onun için iyi yapmış mıyım?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başlamasın. Küçük yaşta başlayan birini gördüm ve cüceydi.

Boy genetiktir (%85). İstese de boyunu kalıcı kısaltacak kilolarda squat vb. hareketler giremeyeceğinden sorun olmaz. Ki yapmasına da gerek yok, yaşı çok genç. Benim 1 yılı geçti, 16 sonunda başlamıştım. Boyum daha kısaydı, spor başladıktan yaklaşık 3 ay sonra 3 santim uzadım. Daha da uzamam muhtemelen. Boyum ile çok sorunum yok benim değiştiremem sonuçta genetik. :D

Kendim 15-16 yaşlarından beri sporla uğraşıyorum. Kardeşim 13 yaşına girdi şimdi ayıptır söylemesi bir kız için spora başlamak istiyor.

Şimdiden kafasını spor ile bozmasına gerek yok. Bana sorsanız, ne kadar erken o kadar iyi. Fakat psikolojik olarak doğru şekilde yönlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Protein tozu da aldım onun için iyi yapmış mıyım?

İyi yapmışsınız. Protein tozu hakkında fazlasıyla dedikodu var, ama basit aminoasit sağlayıcısından ibaret. İlla şüpheniz varsa ton balığı alın (tavuk/hindi + pilav da iyi olur), 1 ölçek ile yakın protein değerine sahip. Creatine vb. supplementler kullandırtmayın. Pre-workout isterse beypazarı tuz limon yapıp yollayın. :D

Cıvkını çıkarmayacaksa her yaşta başlanır. Fakat kız için spora başlayan birinden gym faresi bile olamaz diye düşünüyorum.

Kendim 15-16 yaşlarından beri sporla uğraşıyorum. Kardeşim 13 yaşına girdi şimdi ayıptır söylemesi bir kız için spora başlamak istiyor. Boyu kısalır mı onu ben bilmiyorum o yüzden size sormak istiyorum. Kendimin boyunda küçülme veya durma olmadı. Protein tozu da aldım onun için iyi yapmış mıyım?

Zararlı hocam spora yöneltin illa hava mı atacak boks tarzı dövüş sporlarına yazdırın hem vücudu gelişir şekle girer hem öz güven patlaması yaşar zaten ağzına 2 yumruk yedikten sonra :D
Ne pısırıklar gördüm boksta dayak yedikten sonra başka bir adama dönüşen.

Yeni konular

Geri
Yukarı