Fitnessa yeni başlayan biri supplement kullanmalı mı?

Joe Satriani

Centipat
Arkadaşlar 3 gün önce lat pulldown hareketini yaptım 2 set, evdede 5 kilo dambıl kaldırdım biraz. Bu kadar az egzersizle kollarım ham tuttu biraz acıyor geçmedi hala. Geçen sene 1 ay spora gitmiştim BCAA almıştım o duruyor hala. Onu içsem toparlanmaya yardımı olur mu?

Arkadaşlar 3 gün önce lat pulldown hareketini yaptım 2 set, evdede 5 kilo dambıl kaldırdım biraz. Bu kadar az egzersizle kollarım ham tuttu biraz acıyor geçmedi hala. Geçen sene 1 ay spora gitmiştim BCAA almıştım o duruyor hala. Onu içsem toparlanmaya yardımı olur mu?

Sonun cebeci gibi olamasını istemiyorsan kullanma.

Egzersizlerin baya yetersiz, ağrılar ise ilk zamanlarda bar tutsan ağrır o yüzden programını gözden geçir. Salon varsa bütün egzersizleri orada yap eve geçinceye kadar zaman geçeceği ve yeterli ekipman olmayacağından dolayı kas gelişimi zordur. Ya evde ya salonda yani. Supplement hakkında ise 18 yaş altıysan kullanmanı önermem, 18 yaşında veya fazlaysan şimdilik gerek yok fakat 6 ay sonra creatine yakışır. Bcaa yı sakla definasyona(kilo verme dönemine) girdiğinde yeterli protein alamadığın zamanlarda kullanırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı