Fitnessta istediğim kadar gelişemiyorum ne yapabilirim?

MKaana

Centipat
Merhaba yaklaşık 5 aydır spora gidiyorum lakin hâlen çok ufak şekilde geliştim. 3 Ay boyunca kilo verme odaklı lakin yine full body kas çalıştım o 3 ay boyunca 10 kilo verdim yaklaşık. Ardından 1 ay ara verip 2-3 aydır da vücut geliştirmeye çalışıyorum. Lakin çok hafif düzelme görüyorum beslenmeden olabilir mi? Çünkü ev yemekleri ile yapmaya çalışıyorum önerileriniz nedir? (Yaş 17 boy 1.80 kilo 80)

Son düzenleyen: Moderatör:
Fitness yeme sporu hocam.
İstediğin kadar antreman yap kaslarını parçala yok et, O protein o yırtıklara yeteri kadar dolmadığı sürece gelişme çok yavaş oluyor.

Zar zor günlük proteini alıyoruz, Birde 2 katını almaya çalışıyoruz işimiz iş yani gerçektende.

yeterli protein alamıyorsun büyük ihtimalle hocam. supplement kullanabilirsin.

Sabah 2 3 yumurta, 1 2 kaşık lor peynir, 2 3 kaşık yulaf ezmesi, hepsiyle omlet yap. Öğle ve akşam öğünlerinin her birinde 4 5 kaşık bulgur pilavı, yanında 150 200 gr. kadar tavuk göğsü yersen gelişimi görürsün. Ev yemekleri ile bir yere kadar olur.

@ichbinberk ne önerirsin hocam?

Deneyeceğim

Fitness yapıp yemiyorsan gelişemezsin. Gelişmen için yemen lazım. Ben günlük bunları yiyorum:

4 yumurta (kahvaltı) 26 gram protein

170 gram yulaf (öğlen) 30 gram protein

1 ölçek protein tozu (akşam) 30 gram protein

3 su bardağı pirinç, 300 gram tavuk göğsü, 1 tam ekmek (akşam) 100-110 gram protein

Ya güzel kardeşim kusuruma bakma ama full body senin neyine . 10 yıllık spor geçmişi olan insanlar bile yapmıyor full body . Sen günlük ne kadar protein ne kadar karbonhidrat alıyorsunda full body yapıyorsun . Tek bölge odaklı çalış . Yağ verirsin full body ile ama gelişemezsin . Kilo arttır 3 ay aynı kilo ile yapma kendine bişeyler eklemeye çalış .

Hocam ne alakası var ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…