FiveM FPS düşmesi için SSD alınır mı?

Yusuf Sungu

Hectopat
Selam arkadaşlar. 16 GB RAM RX570 8 GB ekran kartına sahibim. Fakat bilgisayarımda hard disk var. Ne yaparsam yapayım FiveM'deki FPS droplarım çözülmüyor. Bu sunucu kaynaklı da değil benden kaynaklı buna eminim. Çünkü farklı farklı suncularda denedim. 240GB SSD alıp GTA'yı Windows'u ve FiveM'i içine atsam bu durum düzelir mi? Eğer düzelirse F/P SSD önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar. 16 GB RAM RX570 8 GB ekran kartına sahibim. Fakat bilgisayarımda hard disk var. Ne yaparsam yapayım FiveM'deki FPS droplarım çözülmüyor. Bu sunucu kaynaklı da değil benden kaynaklı buna eminim. Çünkü farklı farklı suncularda denedim. 240GB SSD alıp GTA'yı Windows'u ve FiveM'i içine atsam bu durum düzelir mi? Eğer düzelirse F/P SSD önerir misiniz?
Eğer FPS düşükse sebebi sistem kaynaklıdır. Eğer FPS düşük değil takılmalar oluyorsa, diskinizde bir problem olabilir.

FPS artisi olmaz fakat texture yüklenme sorununu aşağı düşme sorununu çözer RAM ve ekran kartı yeterli denilecek seviyede işlemci yetersizliğinden yaşarsın drobu.

Bende SSD var ama drop olayını çözmüyor. Genellikle bunun 2 sebebi var. FiveM de oynadığınız sunucu ve darboğaz. Kimi server de 30 FPS alabiliyorken kimi server de 70 FPS alabiliyorum. Bu işin sunucu kısmı. Ha bir de bende darboğaz var oda etkiliyor mesela.

FPS artisi olmaz fakat texture yüklenme sorununu aşağı düşme sorununu çözer RAM ve ekran kartı yeterli denilecek seviyede işlemci yetersizliğinden yaşarsın drobu.
Anlık olarak takılmalar kısaca droplar oluyor işte. Bunun sebebi de sanırsam öğrendiğim kadarıyla ssd kaynaklı. Önereceğiniz bir F/P SSD var mı?

Geri
Yukarı