SSD FPS düşmesi azaltır mı?

SSD almayı düşünüyorum çünkü işlemcim çok FPS düşmesi yaratıyor. Bazı yerlerde SSD'nin FPS düşmesi azalttığını duydum. 500 GB SSD gibi bir düşüncem var acaba SSD sistem açılma hızını ve FPS dropları etkiler mi?

Sistem özelliklerin ne ve hangi oyunlarda sorun yaşıyorsun?

Roblox'da işlemcim 1.9 GHz olduğu için FPS düşmesi giriyor acaba SSD etkisi olur mu kanıt gösterip anlatabilir misiniz?

Hocam FPS bile yükselttiğini gördüm ama biraz daha bütçeniz varsa 1 TB tavsiye ederim bu arada okuma ve yazma hızları yüksek olsa müthiş olur.

Bütçem ancak 500 GB SSD'ye yetiyor ne yazık ki.

Bana aynı cevabı herkes verdi ama yarısı dedi ki etkilemez sadece işletim sistemininin açılma hızını arttırır demişlerdi. Bana kanıt gösterip anlatabilir misin?
Eğer Windows'u HDD içine kurduysanız, SSD'ye geçtiğinizde ve Windows'u SSD içine kurduğunuza gözle görülebilir devasa bir hız artışı yaşarsınız. Şahsen ben zamanında yaşamıştım. FPS konusuna gelecek olursak, HDD evet belki FPS düşmesinin sebebi olabilir ama ana etken olmayabilir ve SSD almanın sorunun çözümü olacağının garantisini veremeyiz. Ancak yıl 2024 ve her sistemde en azından 120 GB'da olsa bir SSD'nin olması ve içinde Windows'un kurulu olmasını tavsiye ediyorum.

Oyunlar daha da akıcı hale gelir, map yüklenmeleri veya program açılma hızları yükselir

Bazı uzun süren droplar diskten olabiliyor. Ama onun için diskinizin çok kötü durumda olması gerekiyor. Normal droplar başka donanımlarınızla alakalı. Açılış hızıdır, programların açılış hızıdır her şeyi arttırır.

Diskim tertemiz hiç korsan bir şey indirmedim ve 2 anti virüsüm var.

SSD değil HDD yapar onu.
SSD dediğimiz şey yeni nesiller için yapılandırılmış bir disktir. Okuma yazma hızı yüksek, kaliteli bir SSD alırsanız, bilgisayarınızın açılma hızı, oyunların açılma hızı, vesaire giriş çıkışlar bayağı bir etkileyecektir.

HDD tertemiz.

HDD'den kaynakli bir drop varsa düzeltir. Onun haricinde etkisi olmaz. Mapi çok büyük bir oyun oynamıyorsan HDD'ler hala yetiyor.

Roblox oynuyorum onun oyunlarının mapleri fazla büyük olmuyor zaten.

Hocam tam sistem özelliklerinizi belirtin ki SSD'nin net bir katkısı olur mu olmaz mı söyleyebilelim.
Ekran Alıntısı.PNG

Geri
Yukarı