FiveM GPU %0

İşletim sistemi
Windows 10

Needprus32

Decapat
FiveM CPU %100 ve %89 civarı kullanırken GPU %0 kullanıyor. Sorunu çözebilen arkadaşa ufak bir hediyem olacaktır.

IMG_20210125_134642.jpg

İşlemcinin içindeki gömülü GPU'u kullanıyor, BIOS menüsünden Embedded GPU'yu Disable yaparsanız sistem dahili GPU üzerinden açılacaktır, Windows'un grafik ayarlarından oyunun EXE dosyasını seçip yüksek performans (kullandığın ekran kartının adı) Radeon RX570 Series seçmeyi unutmayın.

İşlemcinin içindeki gömülü GPU'u kullanıyor, BIOS menüsünden Embedded GPU'yu Disable yaparsanız sistem dahili GPU üzerinden açılacaktır, Windows'un grafik ayarlarından oyunun EXE dosyasını seçip yüksek performans (kullandığın ekran kartının adı) Radeon RX570 Series seçmeyi unutmayın.
Bu tarz konularda cahilimdir windowsun grafik ayarlarına nasıl gireceğim
BIOS'tan kapanmazsa ve ekran kartınız Nvidia ise Nvidia denetim masasından dahili GPU'yu seçin.
Ekran kartım amd radeon hd6850

Bu tarz konularda cahilimdir Windows'un grafik ayarlarına nasıl gireceğim?

Masaüstüne sağ tıklayıp Görüntü Ayarlarını seçin, gelen pencerede aşağa inin ve Grafik ayarlarını açın, Tercihi ayarlamak için bir uygulama seçin yazsının altındaki kutucuktan Masaüstü Uygulaması yazanı seçip Göz At'a basın sonra GTA 5'in EXE dosyasının olduğu yere gidip EXE dosyasını seçin ve ekle deyin, aşağıda GTA 5 eklenecektir, üstüne tıklayıp seçeneklere gelin ve Yüksek performans yazan seçeneğe tıklayın altında zaten silik bir font ile GPU: Radeon RX 570 (Senin ekran kartının adı neyse) yazacaktır, seçin ve kaydet deyin, ekran kartın NVIDIA ise NVIDIA denetim masasından birincil olarak ekran kartını seçebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı