FiveM oynarken yollar yüklenmiyor

İşletim sistemi
Windows 10

Esplate

Centipat
Daha fazla  
RAM
gskills 8x2 3200mhz cl16
Ekran kartı
msi gtx 1070
Anakart
asus prime b450m-a
İşlemci
ryzen 5 2600x
FiveM oynarken extended texture budget Full'de olmasına rağmen etraf yüklenmiyor. İşlemcimden dolayı kaynaklanıyordur diye tahmin ediyorum ama yine de sizlere danışmak istedim. Overclock yapılır mı, yapılırsa nasıl yapabilirim?

Bilgisayar donanımlarım şöyle:
Ekran kartı GTX 1070
Anakart MSI B450M Tomahawk
RAM G.Skill 16 GB
İşlemci Ryzen 5 2600X
250GB SSD.
1 TB hard disk mevcut.

Hepiniz haklısınız, bu sorun saydığınız sebeplerden kaynaklanabiliyor ayrıca sorun sizin kontrolünüz dışında (oynadığınız sunucuda fazla modlu araba kullanılıyor veya oyuncu sayısı fazlaysa) da oluşabiliyor. Eğer diğer çözümler işe yaramazsa ve sorun düzelmezse FiveM açıkken görev yöneticisine gelip FiveM'e en yüksek önceliği vermeyi deneyin.

İkinizde yanılıyorsunuz. Bu tür sorunların asıl sebebi texture quailty ayarının "normal" dışında bir ayarda olmasıdır. Normal'e alıp tekrar deneyin.

Asıl sebebi benim bahsettiklerimden kaynaklı kötü bir işlemci eksik RAM yolların yüklenmesinde büyük etkili en iyi yöntem gölgeler kapalı olan grafik paketleri kullanmak uzun bir süre FiveM oynadım no sky no Shadow paketleri kullanmak daha etkilidir.

İkinizde yanılıyorsunuz. Bu tür sorunların asıl sebebi texture quailty ayarının "normal" dışında bir ayarda olmasıdır. Normal'e alıp tekrar deneyin.
Zaten texture quality ayarı normalde kullanıyorum. Fakat istemsizce yolda giderken binalar ve yollar gidiyor ve yolun altına düşüyorum.

Merhaba. Dün dayanamayıp bilgisayarcıya götürdüm. Sorunun SSD'den olduğunu bulduk. Sorunu çözdüm, yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı