FiveM RX 580 %50 kullanıyor

Sncroow

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. GTA Online (FiveM) de FPS düşmesi alıyorum ve ekran kartım Max %60 kullanıyor. Acaba sebebi neden olabilir? İşlemci Ryzen 5 1600 AF. Ekran kartı RX 580 8 GB.

Screenshot_1.png
resim_2021-03-07_181749.png

Son düzenleme:
FiveM sistem sömüren bir şey zaten. İlla ki rol yapacağım diyorsan RageMP veya alt:V oynamanı tavsiye ederim, FiveM'de 50 alıyorsan orada 70-80 hatta 90 bile alabilirsin.

FiveM sistem sömüren bir şey zaten. İlla ki rol yapacağım diyorsan RageMP veya alt:V oynamanı tavsiye ederim, FiveM'de 50 alıyorsan orada 70-80 hatta 90 bile alabilirsin.
Rol değil Zombi Sw sinde oynuyorum.
Zaten GTA 6,7 GB RAM yiyor, büyük ihtimal RAM kaynaklı.
Hocam bilip bilmeden lütfen yorum yapmak için yapmayın.

Bende sunucu sahipliği yaptım FiveM'de. Oynadıgın sunucunun Developer'i ne kadar iyiyse o kadar optimizasyon alıyorsun oyunda. Profesyonel olmayan şahıslarla alakalı yani. Scriptlerin çoğu yurtdışından ordan burdan toplanıp paket haline getiriliyor. 3 kere dolandırılıp 2100 tl para ödemiştim toplam. en sonunda sunucu kapandı. üstelik min 16GB ram olması gerekiyor FiveM için bilgin olsun. Çünkü sen oyun üzerine scriptler ile yeni bir oyun kuruyorsun. Dolayısı ile ekstra RAM tüketimi başlıyor.

RAM FPS değil de genellikle sistemi rahatlatan bir etkendir. Sistemin rahatlamasına yol açar. Doğal olarak sistem rahatlayınca oyun daha akıcı hale gelir. Kısacası RAM FPS'i etkilemez akıcılığı etkiler.

Yeni konular

Geri
Yukarı