FiveM RX 580 %50 kullanıyor

Sncroow

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. GTA Online (FiveM) de FPS düşmesi alıyorum ve ekran kartım Max %60 kullanıyor. Acaba sebebi neden olabilir? İşlemci Ryzen 5 1600 AF. Ekran kartı RX 580 8 GB.

Screenshot_1.png
resim_2021-03-07_181749.png

Son düzenleme:
Benim sorunum Ram değil arkadaşlar. Benim sorunum Ekran kartı kullanımım düşük.
O zaman ekran kartı gerektiren ayarları açacaksın, CPU gerektiren ayarları düşüreceksin. Ayarları tek tek yükseltmeyi dene zaten yukarıda ki bar yükseliyorsa ekran kartının gerekliliğini yükseltiyorsun demektir.

Artı -1 Eksi
Benim sorunum Ram değil arkadaşlar. Benim sorunum Ekran kartı kullanımım düşük.
hocam ekran kartının kullanım seviyesi normal bak bir daha yazıyorum senin için. Yaşadığın sorun, RAM ile alakalı. Çünkü FiveM scriptler ile çalışıyor. Oyun içine oyun kuruluyor yani. Min. 16GB Ram seni aşırı rahatlatacaktır. Bende 8GB ram ile uzun süre FiveM oynadım.

Ekran Kartı şu kadar yüzde kullanmalıdır bu kadar yüzde kullanmalıdır diye genel bir kural ve kaide yok. Ekran kartı ihtiyaç oldugu kadar kullanılır.

hocam ekran kartının kullanım seviyesi normal bak bir daha yazıyorum senin için. Yaşadığın sorun, RAM ile alakalı. Çünkü FiveM scriptler ile çalışıyor. Oyun içine oyun kuruluyor yani. Min. 16GB Ram seni aşırı rahatlatacaktır. Bende 8GB ram ile uzun süre FiveM oynadım.
Alabilecek olsam alırdım. Ben şu an ne yapabilirim diye soruyorum.

Alabilecek olsam alırdım. Ben şu an ne yapabilirim diye soruyorum.
şu an yapabileceğin bir şey yok. Ayarları düşürmek gibi şeyler dışında. Bunuda ben tavsiye edemem, sen çamurlaştırmadan, oyunu kötü hale sokmadan, ufak ufak ayar kısarak kendin bulacaksın. onun dışında ki tek çaren, RAM satın almak.

Yada şansına DEVELOPER'i iyi, Script optimizasyonlarını iyi yapmış bir sunucu da oynamaya başlamak. O zaman biraz rahatlama olacaktır

şu an yapabileceğin bir şey yok. Ayarları düşürmek gibi şeyler dışında. Bunuda ben tavsiye edemem, sen çamurlaştırmadan, oyunu kötü hale sokmadan, ufak ufak ayar kısarak kendin bulacaksın. onun dışında ki tek çaren, RAM satın almak.

Yada şansına DEVELOPER'i iyi, Script optimizasyonlarını iyi yapmış bir sunucu da oynamaya başlamak. O zaman biraz rahatlama olacaktır
Ayarları düşürünce Ekran kartı kullanımı düşüyor. Saolun yinede yardımınız için.

Kaç yıldır FiveM oynuyorum artık 8GB ram yeterli değil FiveM için, tanıdığım kim varsa 16GB yaptığı zaman düzeldi FPS drop sorunları. Ekran kartı kullanımının da FiveM oynarken zaten sürekli olarak %100'de gezmesi imkansız gibi bir şey.

Kaç yıldır FiveM oynuyorum artık 8GB ram yeterli değil FiveM için, tanıdığım kim varsa 16GB yaptığı zaman düzeldi FPS drop sorunları. Ekran kartı kullanımının da FiveM oynarken zaten sürekli olarak %100'de gezmesi imkansız gibi bir şey.
Peki saolun ilgilendiğiniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı