FiveM'de 4 güne bir performans düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar bilgisayarımın özellikleri imzamda yazıyor.
GTA V FiveM'de FPS düşmesi sorununu yaşıyorum ama çözümünü de buldum daha açıklayıcı şekilde anlatacak olursam.
Windows ayarlarından bilgisayarı sıfırla yaparak FPS düşmesi olayından kurtuluyorum ama bu çözüm bana tamı tamına 4 gün yetiyor. Ciddi anlamda 4 gün boyunca hiçbir drop vb. FPS düşüklüğü yaşamıyorum ama 4. günün sonunda bilgisayara donanım veya yazılım yönünden hiçbir şey yapmadığım halde bir anda oyunu oynatmayacak derecede FPS düşmesi başlıyor ve direk oyunu kapatıp yeniden Windows ayarlarından bilgisayarı sıfırla yapıyorum 1-2 saat sonra programları tek tek kurup oyuna yeniden bağlanıyorum ve problemim ortadan kalkıyor. Son 1 aydır bu şekilde 7 kere format attım hatta şu an döngünün 3. günündeyim yarın bir anda dropların başlayacağına eminim... Bıktım artık format atıp programları tek tek yeniden kurmaktan şifreleri yeniden girmekten bunun kalıcı bir çözümünü bulmak istiyorum artık.

Not: Bilgisayarın performansında genel olarak düşüş olmuyor sadece FiveM'de.

FPS sayacım hep açık ama açık olmasa da anlaşılabilir bir performans düşüşü var. Çünkü araba süremiyorum sürekli donuyor oyun, yayayken o kadar sıkıntı olmuyor ama arabadayken FPS 60-70'ten 20 küsürlere anlık şekilde düşüyor ve sürekli drop yiyorum daha sonra format atıp 3-4 gün boyunca rahat bir şekilde oynuyorum hiç drop girmiyor.

Hocam sadece fivemde yaşadığınız bir olaysa fivem dosya klasöründen cache dosyasını sıfırlamak işine yarayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı