FiveM'de ping oluyor

mutiKim

Centipat
Daha fazla  
Son 1 haftadır FiveM ping sorunu yaşıyorum bir gün kötü bir gün iyi oluyor pingim, TurkNet kullanıyorum destek kaydı oluşturdum ve bana şu mesaj geldi.

Kod:
Merhaba Mustafa bey,
İletmiş olduğunuz BTK şikayet kaydına istinaden pinge fiziki olarak herhangi bir müdahale sağlayamamaktayız. Lakin birkaç öneri sunabiliriz.
Ping'in yükselmesinde etken eden bazı durumlar;

-Bağlı olduğunuz modemde çok fazla kullanıcı vardır.
-Kullandığınız internet bağlantısında indirme yapılıyor olabilir.
-Bağlanmak istediğiniz sunucu konumunuza çok uzaktır.
-Kablosuz bağlantı ile bağlandığınız için ping yükselebilir.
-Farklı DNS ayarları pingi yükseltir. Bu yüzden TurkNet DNS ayarlarını girmelisiniz. (193.192.98.8 / 212.154.100.18)
-VPN kullanmak ping yükselmesine neden olur?

Ping'in yüksek olmasının nedenleri arasında bilgisayarınızdaki virüsler de sayılabilir. Bilgisayarınızdaki kötü amaçlı yazılımlar yüksek ping sorunu ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir?

Ping'in düşmesini sağlamak için, sizlerin yapabileceği birkaç adımdan bahsetmek isterim.

-Kablosuz bağlantı yerine kablolu internet bağlantısını tercih etmeniz pingi düşürür.
-Pingin yükselmemesini istediğiniz zamanlarda ilgili program ya da oyun haricinde hiçbir şeyi kullanmayınız.
-İndirmeleri ve karşıya yüklemeleri pingi düşürmek istediğinizde iptal ediniz.
-Bilgisayarınızda virüs olmadığından emin olunuz. Kaliteli bir virüs programı kullanmak size fayda sağlayacaktır.

Bunlar standart ve bilindik şeyler tabii ki bunları biliyorum. Hız testi yaptığımda ise ping değerlerim normal çıkıyor. Sorun FiveM kaynaklı desem diğer userlarda bir sorun yok, bir bende oluyor. Kablomu kontrol ettim bir anormallik yok. Sizce sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
FiveM: Server kaynaklı sorunlarla dolu bir şey. Yani sorun internet ve PC'den değil FiveM serverinde illa inanmadım diyorsan. Gir normal GTA Online aynı sorun var mı varsa tamam diyeceğim eğer yoksa FiveM bilindik serveri sorunları o yüzden bıraktım oynamayı :)

FiveM: Server kaynaklı sorunlarla dolu bir şey. Yani sorun internet ve PC'den değil FiveM serverinde illa inanmadım diyorsan. Gir normal GTA Online aynı sorun var mı varsa tamam diyeceğim eğer yoksa FiveM bilindik serveri sorunları o yüzden bıraktım oynamayı :)
Teşekkür ederim cevabın için

Geri
Yukarı