FiveM'e yeni başlayan birisi için sunucu tavsiyesi

ufukugurlu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 4650G, B450M s2h Gigabyte v1.0, Corsair Vengeance 8x2 3000 mHz CL16, Radeon Vega 7, Hynix 256GB NVMe SSD, 1 + 1 + 2 Seagate HDD
Selamünaleyküm, arkadaşımın gaz vermesinin etkisiyle FiveM'e başlayak dedik. Fakat FiveM'de 7 saatim var, arkadaşımın ise 0. O 14 yaşında, ben ise 16 yaşındayım. Server önerebilir misiniz? (Gun RP dışında.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm, arkadaşımın gaz vermesinin etkisiyle FiveM'e başlayak dedik. Fakat FiveM'de 7 saatim var, arkadaşımın ise 0. o 14 yaşında, ben ise 16 yaşındayım. Server önerebilir misiniz? (gun RP dışında.)

Saat kasma ve RP öğrenme amacı ile non wh svlerde takılın önerim pwucdur ne kadar kötü rolü olan bir sv olsa da trollün az olduğu bir sv ekiplere girip takılın 200 saat falan sonra boz RP tarzı çok hard rolün dönmediği svlere geçip eğlenin iyice rol kavramı oturunca farklı bir konu açarsınız yardım ederiz.

Yeni başlayanların rol yapabildiği adam akıllı sunucular neredeyse yok. En az 250 saat FiveM oynamadıysanız çoğu sunucu rol kalitesi ne kadar kötü olursa olsun sizi kabul etmeyecektir. Ayrıca yine çoğu sunucu 18 yaşının altında kişileri de kabul etmiyor. (Özellikle sesi ince olanları veya ses değiştirme programı kullananları.)
Non-Wh Roleplay veya Freeroam sunucularında saat kasıp klasik Whitelist Roleplay sunucularına bakabilirsin (Ortalama kalitede RP sunucularının alım şartları genellikle 750 saat FiveM ve 18+ yaş olur.). Çoğunun rol kalitesi aynı olur ancak kayıt olmak için Discord'larına gittiğinde yetkiliye birkaç soru sorarak o sunucudaki ortalama rol kalitesini anlayabilirsin.
Bazı örnekler:

1- Sunucuda "aile" sistemi varmı ?
Eğer yetkili "Evet." derse o sunucudan uzak dur çünkü sokakta yürürken sırf canları sıkıldı diye 15 kişi raconsal Mercedes jipleri ile etrafını sarıp seni soyabilir, kaçırabilir, vurabilir veya racon kesebilir.

2- Sunucudaki ekip yardımları nedir ?
Eğer yetkili sana kişi başına bir (veya daha fazla) silah verdiklerini söylüyorsa o sunucuda Gun-Rp olma ihtimali yüksek.

3- Sunucuda bir silah almak için ne kadar süre çalışmak gerek ?
Eğer yetkili sana illegal bir işle bir saatten kısa sürede silah (Tabanca.) alabileceğini söylüyorsa o sunucunun ekonomisi muhtemelen dengesizdir.

4- Sunucuda bir Drafter almak için kaç saat çalışmak gerek ?
Eğer yetkili sana beş saatten daha az bir süre verirse yine o sunucunun ekonomisi tehlikede demektir.

Bonus not: Sunucuda kullanılan paketin ne olduğunu sor.
Alacağın cevap muhtemelen "EDRP", "VORP", "ESX", "QBUS" gibi klasik cevaplar olacaktır. buradaki tek sorun "ESX" paketler. Eğer sunucu "ESX" kullanıyorsa muhtemelen o sunucu senin için zaman kaybı olacaktır.

Şimdilik aklıma gelen bazı sorular bu şekilde, dediğim gibi öncelikle Non-Wh sunucularda rol yaparak kendini geliştir ve rol terimlerine hakim olmak için internette araştırma yap.

Yeni başlayanların rol yapabildiği adamakıllı sunucular neredeyse yok. en az 250 saat FiveM oynamadıysanız çoğu sunucu rol kalitesi ne kadar kötü olursa olsun sizi kabul etmeyecektir. Ayrıca yine çoğu sunucu 18 yaşının altında kişileri de kabul etmiyor. (özellikle sesi ince olanları veya ses değiştirme programı kullananları.)
Non-wh roleplay veya freeroam sunucularında saat kasıp klasik whitelist roleplay sunucularına bakabilirsin (ortalama kalitede RP sunucularının alım şartları genellikle 750 saat FiveM ve 18+ yaş olur.). Çoğunun rol kalitesi aynı olur ancak kaydolmak için Discord'larına gittiğinde yetkiliye birkaç soru sorarak o sunucudaki ortalama rol kalitesini anlayabilirsin.
Bazı örnekler:

1- sunucuda "aile" sistemi var mı?
Eğer yetkili "evet." derse o sunucudan uzak dur çünkü sokakta yürürken sırf canları sıkıldı diye 15 kişi raconsal Mercedes jipleri ile etrafını sarıp seni soyabilir, kaçırabilir, vurabilir veya racon kesebilir.

2- sunucudaki ekip yardımları nedir?
Eğer yetkili sana kişi başına bir (veya daha fazla) silah verdiklerini söylüyorsa o sunucuda gun-RP olma ihtimali yüksek.

3- sunucuda bir silah almak için ne kadar süre çalışmak gerek?
Eğer yetkili sana illegal bir işle bir saatten kısa sürede silah (tabanca.) Alabileceğini söylüyorsa o sunucunun ekonomisi muhtemelen dengesizdir.

4- sunucuda bir drafter almak için kaç saat çalışmak gerek?
Eğer yetkili sana beş saatten daha az bir süre verirse yine o sunucunun ekonomisi tehlikede demektir.

Alacağın cevap muhtemelen "edrp", "vorp", "esx", "qbus" gibi klasik cevaplar olacaktır. Buradaki tek sorun "esx" paketler. Eğer sunucu "esx" kullanıyorsa muhtemelen o sunucu senin için zaman kaybı olacaktır.

Şimdilik aklıma gelen bazı sorular bu şekilde, dediğim gibi öncelikle non-wh sunucularda rol yaparak kendini geliştir ve rol terimlerine hakim olmak için internette araştırma yap.

FiveM 2020 ve öncesinde svler eğlenmek amaçlı açılır ve her şey aile çete silah modlu araba değildi fakat şu ana geldiğimizde arkadaşımız daha yeni başlıyor aile ve çete sisteminin olmadığı sunucuda oynama gibi bir imkanı yok onlar genelde hard oluyor aile çete sistemi para gütme amacı ile yapılan FiveM TR'yi günden güne yere çeken vasat bir sistemdir ve bu dostumuzun hard ekonomi ve düzgün ekonomili svlerde oynama ihtimali yok denecek kadar az ben bile 1000+ saati FiveM oynayan biri olarak uzun süredir aile sistemi olmayan bir sv de oynamıyorum rolün ne olduğunu unuttum bu arada mdrp tarzı svlerden uzak durun bunun nonwh svlerden tek farkı whli olması role dair pek bir şey yok.

Selamünaleyküm, arkadaşımın gaz vermesinin etkisiyle FiveM'e başlayak dedik. Fakat FiveM'de 7 saatim var, arkadaşımın ise 0. o 14 yaşında, ben ise 16 yaşındayım. Server önerebilir misiniz? (gun RP dışında.)

Kısacası FiveM başlama LoL Valorant gibi TR svsinin bulunduğu oyunlar gibi toksik bir ortamı var kötüsüne denk gelirsen dinden imandan eder

FiveM 2020 ve öncesinde svler eğlenmek amaçlı açılır ve her şey aile çete silah modlu araba değildi fakat şu ana geldiğimizde arkadaşımız daha yeni başlıyor aile ve çete sisteminin olmadığı sunucuda oynama gibi bir imkanı yok onlar genelde hard oluyor aile çete sistemi para gütme amacı ile yapılan FiveM TR'yi günden güne yere çeken vasat bir sistemdir ve bu dostumuzun hard ekonomi ve düzgün ekonomili svlerde oynama ihtimali yok denecek kadar az ben bile 1000+ saati FiveM oynayan biri olarak uzun süredir aile sistemi olmayan bir sv de oynamıyorum rolün ne olduğunu unuttum bu arada mdrp tarzı svlerden uzak durun bunun nonwh svlerden tek farkı whli olması role dair pek bir şey yok.

Kısacası FiveM başlama LoL Valorant gibi TR svsinin bulunduğu oyunlar gibi toksik bir ortamı var kötüsüne denk gelirsen dinden imandan eder
Tekrar düşününce limiti fazla yüksek verdiğimi fark ettim, haklısın. Eğer internetten EDRP veya VORP gibi sunucuların kesitlerini görüp FiveM başladıysanız maalesef FiveM yeni başlayan oyunculara çok insaflı davranmıyor.
Tavsiyem ya Non-Wh RP sunucularında ya da saat kasıp girdiğiniz bir Whitelist RP sunucusundaki bir ekibe dahil olmanız olacaktır. Eğer kafanız uyuşuyorsa ve iyi geçinirseniz bazı sunucularda şartları karşılamasanız ekip olduğunuz için kabul edilebilirsiniz ve rol kaliteniz biraz daha yükselir.
Nasıl bir sunucu bilmiyorum ancak sunucu listesine bakarken "Moon Roleplay" diye bir sunucu gördüm Non-Wh olduğu için deneyebilirsiniz.

Önerileriniz için teşekkür ederim. Arkadaşın GTA inince dediklerinizi uygulamaya başlayacağız.

Yeni başlayanların rol yapabildiği adam akıllı sunucular neredeyse yok. En az 250 saat FiveM oynamadıysanız çoğu sunucu rol kalitesi ne kadar kötü olursa olsun sizi kabul etmeyecektir. Ayrıca yine çoğu sunucu 18 yaşının altında kişileri de kabul etmiyor. (Özellikle sesi ince olanları veya ses değiştirme programı kullananları.)
Non-Wh Roleplay veya Freeroam sunucularında saat kasıp klasik Whitelist Roleplay sunucularına bakabilirsin (Ortalama kalitede RP sunucularının alım şartları genellikle 750 saat FiveM ve 18+ yaş olur.). Çoğunun rol kalitesi aynı olur ancak kayıt olmak için Discord'larına gittiğinde yetkiliye birkaç soru sorarak o sunucudaki ortalama rol kalitesini anlayabilirsin.
Bazı örnekler:

1- Sunucuda "aile" sistemi varmı ?
Eğer yetkili "Evet." derse o sunucudan uzak dur çünkü sokakta yürürken sırf canları sıkıldı diye 15 kişi raconsal Mercedes jipleri ile etrafını sarıp seni soyabilir, kaçırabilir, vurabilir veya racon kesebilir.

2- Sunucudaki ekip yardımları nedir ?
Eğer yetkili sana kişi başına bir (veya daha fazla) silah verdiklerini söylüyorsa o sunucuda Gun-Rp olma ihtimali yüksek.

3- Sunucuda bir silah almak için ne kadar süre çalışmak gerek ?
Eğer yetkili sana illegal bir işle bir saatten kısa sürede silah (Tabanca.) alabileceğini söylüyorsa o sunucunun ekonomisi muhtemelen dengesizdir.

4- Sunucuda bir Drafter almak için kaç saat çalışmak gerek ?

Alacağın cevap muhtemelen "EDRP", "VORP", "ESX", "QBUS" gibi klasik cevaplar olacaktır. buradaki tek sorun "ESX" paketler. Eğer sunucu "ESX" kullanıyorsa muhtemelen o sunucu senin için zaman kaybı olacaktır.

Şimdilik aklıma gelen bazı sorular bu şekilde, dediğim gibi öncelikle Non-Wh sunucularda rol yaparak kendini geliştir ve rol terimlerine hakim olmak için internette araştırma yap.
O kadar güzel açıkladın ki içimin yağları eridi resmen. Piyasaya eightborn sayesinde 2021de o zamanki piyasa ile şimdikinin arasında dünyalar kadar fark var. Şimdi ise p2w sunucular, ilgili yönetim deyip Founder abimiz hata yapınca sunucu benim diyip banlamalarına döndü. Şimdiden geçmiş olsun hepimize

Yeni konular

Geri
Yukarı