Ntkrnlmp.exe mavi ekran hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

kerim.atess

Zeptopat
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://drive.google.com/file/d/1uN_-acx7wg92QTY91Bzrt2p5nWlMssNO/view?usp=sharing
RAM
Corsair Venegance 3200 mhz 2x8 Gb
SSD veya HDD modeli
XPG s70 Blade 7400/5500 1TB M2.SSD
Ekran kartı
GTX 1050Tİ
Anakart
Asus Tuf A520m Plus
İşlemci
R5 5600x
Yaklaşık 1-2 aydır düzelmişti, fakat son 2 gündür mavi ekran yemeye devam ediyorum. Minidump dosyasını zar zor 1 defa düşürdüm.

Peki kendini kapattıktan sonra açınca SSD algılamıyor onun sebebi ne olabilir?

Önerdiğiniz bir PSU var mı hocam?

Bütçenize bağlı bu öneri işleri, XPG Pylon üzmez düşük bütçede. SSD Firmware güncellemesi varsa yapın keza BIOS'unuz güncel değilse onu da güncelleyin.

Bütçenize bağlı bu öneri işleri, XPG Pylon üzmez düşük bütçede. SSD Firmware güncellemesi varsa yapın keza BIOS'unuz güncel değilse onu da güncelleyin.

Nasıl bakabilirim güncellemeye BIOS'u dün güncelledim.

Nasıl bakabilirim güncellemeye BIOS'u dün güncelledim.

SSD veya anakart soketinde sorun yoktur değil mi?

Anakartın M.2 soketinde sıkıntı olsa idi hiçbir şekilde görmezdi SSD'yi. Dediğim gibi varsa SSD Firmware Update yapın.

Update'e nereden bakabilirim?

Adata SSD tool box yükledim en günceli yüklü gözüküyor.

Anakartın M.2 soketinde sıkıntı olsa idi hiçbir şekilde görmezdi SSD'yi. Dediğim gibi varsa SSD Firmware Update yapın.

Hocam bir şey soracağım SSD takılıyken hatayı alıyorum ama SSD çıkarıp HDD geçince almıyorum neden olabilir?

Son düzenleme:

Adata SSD tool box yükledim en günceli yüklü gözüküyor.

Hocam bir şey soracağım SSD takılıyken hatayı alıyorum ama SSD çıkarıp HDD geçince almıyorum neden olabilir?

En başta da yazdığım gibi, depolama birimileriyle alakalı da sorun var ondan dolayı HDD testi istedim. SSD'yi farklı bir cihazda deneyin, yine aynı sorun yaşıyorsanız hem PSU hem SSD değiştirin.

En başta da yazdığım gibi, depolama birimileriyle alakalı da sorun var ondan dolayı HDD testi istedim. SSD'yi farklı bir cihazda deneyin, yine aynı sorun yaşıyorsanız hem PSU hem SSD değiştirin.

SSD'yi garantiden değiştirdim şu an deneyebileceğim başka cihaz yok maalesef.

Ama HDD yaptığım testleri SSD'ye de yaptım sorun çıkmadı.

Tamamdır hocam ilgi ve alakan için çok teşekkür ediyorum tahminimce 1 haftaya alırım PSU geri dönüş sağlarım iyi günler iyi haftalar şimdiden.

Şöyle de izah edelim, sorun yüksek ihtimalle 2 parçadan kaynaklanıyor; önceliği PSU'ya verme sebebim sistemlerde ne kadar gözden kaçırılsa bile kalbi psudur, en önemli parçadır sistemde. Kafanız rahat eder sağlam PSU kullanırsanız.

Rica ederim, ne demek :) herhangi sıkıntınızda yeni konu açıp etiketleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı