Fiyat performans Bluetooth kulak içi kulaklık önerisi

Hocam neden kanser işi? Aynısından almayı düşünüyorum. Kulaklıkla ilgili yaşadığınız sorunlardan bahsederseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Silikonsuz olduğu için dışarıdan çok ses alıyor. Yine silikonsuz olduğu için ve silikonsuz kulaklıklarda bass sesler çok hissedilmedi için bu kulaklığı bass ağırlıklı tonlamışlar. Dengeli ses arıyorsanız pek iyi değil. Dengeli ses falan umurumda değil ben bangır bangır bass arıyorum ve silikonsuz olsun diyorsanız o konuda bundan iyisi olmayabilir. Dokunmatik kontroller en kanser kısmı. Kulağınıza takıp çıkarırken kafasına göre oyun moduna giriyor, bir şeyleri açıp kapatıyor. Yani dokunmatik çok hassas ve tek bir noktada değil, kulaklığın neresine dokunsam algılıyor. O sebeple herhangi bir işlevi çalıştırmadan takıp çıkarmak çok zor. Bu beni kanser ediyor. Kulaklıkla uzanmak biraz zor çünkü yine hassas dokunmatik sorun yaratıyor. Ben o sebeple Jabra Elite 3 aldım. Fiziksel tuşlu kulaklık, ikisini de kullandım ve sonuç olarak dokunmatik olan daha kullanışsız geldi bana. Şarj konusunda bir dengesizlik var. Bazen 1 kulaklık diğerinden daha hızlı bitiyor. Yani bu olağan bir durum olabilirdi eğer aralarında 10-15dk fark olsaydı. Bazen 30Dk'den fazla fark oluyor. Bu benim bağlantım ile de ilgili olabilir fakat Jabra ile aynı kullanımda bu sorunu yaşamıyorum. Diğer kanser durum ise kullanım süresi. Yani ortalama 3.5 4 saat civarı. Artık bu süre çok az bence. Jabra ile 7 7.5 saat kullanım sağlıyorum. Yine yakın fiyatta birçok kulaklık daha yüksek kullanım süresi sunuyor. Diğer kanser durum ise, mesela Jabra ile dışarı çıktım ve kutuyu evde unuttum. Kulaklıklar bir süre sonra kendi kendine kapanıyor ve tekrar kullanmak istediğimde kulaklığın üzerindeki tuşa bastığımda açılıyor. Bu sayede tekrar kullanabiliyorum. Soundpeats Air 3 modelinde böyle bir özelliği ben deneyimleyemedim. Eğer varsa da ben çalıştıramadım. Durduk yere şarjı bitti kulaklıkların. Yani kabaca şöyle söyleyebilirim, eğer silikonsuz olması şarj değilse bir tık üste çıkılıp çok daha iyi kulaklıklar alınabilir. Yani ben Air 3'ü indirimle 700TL'ye almıştım. Bu fiyatlara çıkılmışken 200TL daha eklenip earfun Free Pro 2 veya edifier W240TN gibi modellere yönelmek daha mantıklı olur bence. Bunlar benim deneyimlerim, farklı kişiler daha iyi deneyimler yaşamış olabilirler tabii ki.

Bende var bundan. Tam kanser kulaklık. Sesi fena değil. Tonlama hak getire. Kullanımı tam kanser işi.

Tonlamadan kastınız ne oluyor? Ben de bir yıldır kullanıyorum şimdiye kadar kullandığım en iyi silikonsuz kulaklık.

Ayrıca dokunmatik kontroller kapatılabiliyor, bu tür ayarları uygulaması üzerinden yapabiliyorsunuz. Şarj konusuna katılıyorum 5 saat gittiğini hiç görmedim ama kulaklık çok küçük zaten, beklentiye girmemek lazım. Kulaklıkların dokunmatik tuşu ile kapatılıp açılabiliyor, kutu yanınızda olmak zorunda değil, ben tekini cebime atıyorum, kullanacağım zaman dokunup açıyorum, sonra kapatıyorum.

Tonlamadan kastınız ne oluyor? Ben de bir yıldır kullanıyorum şimdiye kadar kullandığım en iyi silikonsuz kulaklık.

Tuning dememek için tonlama dedim. Kulaklığın dengeli ve doğru ses vermesi için üzerine yapılan çalışma diyebilirim kabaca. Mümkün olduğunca her sesi doğru duymak ve tüm sesler bir araya geldiğinde bir dengenin sağlanması. Bu kulaklıkta bu denge yok. Silikonsuz olduğu için bass ağırlıklı tuning yapılmış. Bunun eksisi olarak dengeden kayıp yaşanıyor ve sesler doğru duyulmuyor. Bu benim için bir eksi ama mesela siz ben müziği açarım, bangır bangır keyfime bakarım denge menge beni ilgilendirmez diye düşünen birisi iseniz bayağı keyifli bir kulaklık. Kanser kısmını dokunmatik kontrolleri için söyledim özellikle. Beni çıldırtıyor. Onun dışında eğlence amaçlı silikonsuz iyi kulaklık.

QCY T13 kullanıyorum, ben müzik prodüktörüyüm ve şu kulaklık bu kadar küçük olmasına rağmen kocaman bir tatmin veriyor.
İlk aldığımda çok şaşırdım, sesinin kalitesine ki tek seslede bitmiyor.
Kısacası hocam, QCY T13 önerimdir, pişman olmazsınız.

Kulaklıkların dokunmatik tuşu ile kapatılıp açılabiliyor, kutu yanınızda olmak zorunda değil, ben tekini cebime atıyorum, kullanacağım zaman dokunup açıyorum, sonra kapatıyorum.

Bunu ben de denedim fakat yapamadım. Öğrendiğim iyi oldu, belki de benim cihazımda sorun vardı fark etmiyordum.

Şarj konusuna katılıyorum 5 saat gittiğini hiç görmedim ama kulaklık çok küçük zaten, beklentiye girmemek lazım.

Yaptığım tüm eleştiriler fiyat ile orantılı tabii ki. Hepsiburada'da 650 civarına satılıyor. Yani artık 7-10 saat arası batarya ömrü standart hale geldi.

Ayrıca dokunmatik kontroller kapatılabiliyor, bu tür ayarları uygulaması üzerinden yapabiliyorsunuz.

En azından şunu arıyorum, mesela logonun olduğu kısımda olsaymış sadece, çok iyi olurmuş. Yani ben bu kontrolleri kullanmak istiyorum fakat zorluyor. Fiziksel tuşlu çok daha rahat geliyor.

Hocam pc de mikrofon aktif 3 saat rahat (aslında daha da fazladır hatta) götürüyor.
Telefonumda Oukitel olduğu için aldım ben. Dedim telefonda bunu yapan kulaklıkta neler yapmaz diye ki haklı da çıkmışım.

Geri
Yukarı