Oto amfi tamiri nasıl yapılır?

konfessink

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Metal İşleri - Kaynakçılık
Merhabalar, geçen gün Cadence markalı 200.4 RMS amfim kısa devre sonucu veya başka bir sebepten dolayı yandı.
İçini açtığımda MOSFET'ten birinin patladığını gördüm. MOSFET'in kodu RU55200Q, Türkiye'de bulamadım. Araştırmalarıma göre IXTP200N055T2 kodlu MOSFET muadil gözüküyor. Acaba alıp taksam bir sıkıntı yaşar mıyım? Forumdaki elektronik üzerine bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

@Yeni Teknik Sembol siz anlıyorsunuz galiba. Rahatsız ettim kusura bakmayın.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-04-23-10-04-58-297_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-04-23-10-04-58-297_com.android.chrome.jpg
    73,9 KB · Görüntüleme: 4
Bu gibi durumlar için alltransistors.com sitesini kullanabilirsiniz.
Sizin attığınız da uygun gibi.
Amfi güçlü olduğu için tam uygun değerde mosfet olsun diye sürekli araştırmadayım. Sizin attığınız mosfetler yerine tam oturur ama maalesef içimde kurt var amperi düşük voltajı yüksek olduğu için. Benim attığım mosfette biraz küçük kalıyor orjinalin yanında. Bir şekil bacakları büküp uydurmaya çalışacağım. Teşekkür ederim.

Şimdi aklımda bir soru daha. Amfinin bir katında 2 tane mosfet bulunuyor biri benim aradığım patlak, diğeri sağlam. Acaba tam uyumlu olsun diye ikisini de mi değiştirsem? Gerek var mıdır?

Teorik olarak çalışıyorsa problem olmuyor ancak pratikte değiştirilmesi taraftarıyım.
Verdiğim sitede kılıf yapısı, voltaj, amper vb gibi neredeyse bütün bilgiler mevcut. Muadilleri ile kıyaslama yapabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim. Bölgemde 10 tane elektronikçiyi aradım hiç birinde yok sadece birinde var o da sadece internet satışı yapıyor. Muhtemelen internetten almak durumundayım.

IXTP200N055T2 kodlu mosfet sıkıntısız çalıştırdı 😍

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı