Fiyat/performans PSU önerisi

Mekasva33

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bir sistem toplamayı düşünüyorum bu sisteme uygun PSU önerebilir misiniz?

Sistemin parçaları şöyle:

• RX 5600 XT ekran kartı
  • Ryzen 5 3600 işlemci
  • B450M S2H anakart
  • SSD konusunda hangi marka alacağımı bilemedim
  • 2x8 Adata XPG Gammix D30 RAM
  • MSI Mag Forge 100R kasa

Not: Hava sirkülasyonu iyi olan PSU'lu bir kasa önerirseniz ve daha uygun fiyata gelirse benim için daha iyi olur.

Kasa ve PSU birleşik istiyorsan Corsair Spec Delta 550W modeli gayet uygun.

Size tavsiyem, R5 3600'e gidip 1800-1900 lira para vermeyin. 1500 lira civarına i5 10400F var.

Ben nedense Intel işlemcilere pek sıcak bakmıyorum ama Corsair Spec Delta alabilirim birkaç video görmüştüm bu kasa ile alakalı gayet güzele benziyor.

SSD olarak WD Green (Blue alınır), Adata, Team (Bazı modelleri), JD'den uzak durun.
PSU olarak FSP HV PRO 550 iş görecektir.
SSD olarak WD Green (Blue alınır), Adata, Team (Bazı modelleri), JD'den uzak durun.
PSU olarak FSP HV PRO 550 iş görecektir.
WD kaliteli bir marka diyeceklere evet kaliteli ancak bu model de Cache yok o yüzden yavaşlayabiliyor Write hızları.
Ben nedense Intel işlemcilere pek sıcak bakmıyorum ama Corsair Spec Delta alabilirim birkaç video görmüştüm bu kasa ile alakalı gayet güzele benziyor.
İntel şu anda 10400F'i daha mantıklı cidden. Ben PC'yi alırken yeni çıktığı için R5 3600 1350 (Sıfır) 10400F 1600 TL'idi.

Kendi kullandıklarımı önerebilirim. Tabi ben biraz daha uyguna almıştım dolar vergi vs biraz zamlanmış fakat kaliteli ürünler.

Bütçe fiyat buna yakın önerim. Sanırım RGB olan modeli kalmamış.

Geri
Yukarı