Fiyat Performans SSD Tavsiyesi

Fiyat belirtseydiniz iyidi. Ben Samsung 850 Evo M.2 SSD kullanıyorum. Memnunum ama verdiğim paraya değdi mi emin değilim.
Crucial ve İntel SSD'lerine bakabilirsiniz. İntel'den alanlar memnun mu bilmiyorum ama fiyatına göre verdiği performans baya iyi geldi bana. Crucial alanlar ise memnun karar sizin açıkçası.
Şöyle bakacak olursak bende 850 Evo M2.SSD var yaklaşık 550 TL'ye aldım. Rakip olarak İntel 660P var. Hem 1 TB alan sağlıyor hem de 2.5 katı kadar daha fazla okuma yazma hızı veriyor.

@GerginGörünüşlüAdam Bende var işte Intel600P 512GB SSD şuan bu yazıyı yazdığım makinede. Gayet de memnunum 2 senedir kullanıyorum. F/P olarak en iyi Nvme SSD serisidir yalnız 660P de ufak bir ttakım sıkıntılar var alınacaksa ya 600P ya da 760P serisi öneririm.

@GerginGörünüşlüAdam Bende var işte Intel600P 512GB SSD şuan bu yazıyı yazdığım makinede. Gayet de memnunum 2 senedir kullanıyorum. F/P olarak en iyi Nvme SSD serisidir yalnız 660P de ufak bir ttakım sıkıntılar var alınacaksa ya 600P ya da 760P serisi öneririm.
Dostum yanlışım varsa düzelt ama Nvme ssd her anakartla uyumlu değil diye biliyorum giriş olarak yani mesela benim anakartta m2 girişi var bu anakarta nvme ssd takabilir miyim?

@Turanv1 Anakart sitesinde yazar. Yukarıdaki arkadaşa zaten normal Sata SSD önerdim Adata SU800 olan modeli. Resimdeki gibi yazar hangi SSD leri desteklediği.

ssd.png

@Turanv1 Anakart sitesinde yazar. Yukarıdaki arkadaşa zaten normal Sata SSD önerdim Adata SU800 olan modeli. Resimdeki gibi yazar hangi SSD leri desteklediği.

Eki Görüntüle 464548
Kusura bakma dostum ama yine de merak ettiğim için sordum yani ben bilgi için sordum benim anakart b450m gaming plus bir tane m2 slotu var oraya nvme ssd takamaz mıyım demek istedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı