Fiyatı veya açıklaması yanlış girildiği söylenen sipariş

cLavoS

Kilopat
Daha fazla  
Fikir almak için yazıyorum bilgili tecrübeli arkadaşlar yardım edebilir mi?
Bugün çok uygun bir fiyata monitör siparişi oluşturdum ve stokta 1 adet vardı. Ben siparişi oluşturduktan, onay bekleniyor aşamasındayken, birkaç dakika sonra ürün tekrar stoğa çok yüksek bir fiyattan giriş yaptı. Firmadan arandım ve ürünün monitör değil de monitör kılıfı olduğunu ve iptal edeceklerini söylediler. Ben de açıklamada ve başlıkta kılıf yazmadığını monitör kategorisinden monitör aldığımı söylediğimde. Evet doğrudur açıklamaya düşmemiş sistemden dolayı falan dendi. İptal edilmesini istemiyorum hakem heyetine başvuracağım dedim ve siz bilirsiniz ben iptal ediyorum bay bay diyerek kapandı telefon.
Böyle bir durumda nasıl bir yol izlemeliyim, daha geçen gün mağazadan bir ürünü alıp gittiğimde kasada iki katı fiyat çıkınca ben etikette o fiyat olmadığını söylediğimde hiç sorgulamadan evet kusura bakmayın etiket değiştirmemişiz size o fiyattan vereceğiz dendi. Bu durumda da benzer bir adımı online olarak nasıl yürütebilirim

Bu son anlattığın olay firma itibarı olarak düşünmen gerekiyor ürün ödemesini yapmış olsan bile iptal edebiliyorlar. Burada sen mağdur olmuyorsun sonuçta ürün sana gelmiş olsa olaylar o zaman farklı olur. Apple'a bakarsan itibar için çok fazla çalışmaları var. Mesela garantisi devam eden bir iPhone olsa %80 altına düşerse batarya ömrü yenisini veriyorlar gibi düşün. Zorunda değil ama müşteri memnuniyeti, marka itibarı

Bu son anlattığın olay firma itibarı olarak düşünmen gerekiyor ürün ödemesini yapmış olsan bile iptal edebiliyorlar. Burada sen mağdur olmuyorsun sonuçta ürün sana gelmiş olsa olaylar o zaman farklı olur. Apple'a bakarsan itibar için çok fazla çalışmaları var. Mesela garantisi devam eden bir iPhone olsa %80 altına düşerse batarya ömrü yenisini veriyorlar gibi düşün. Zorunda değil ama müşteri memnuniyeti, marka itibarı
ben ürünü görüp asıl alacağım üründen vageçip, iyi fırsat yakaladığımı düşünerek paramı firmaya verdim. mağdur olarak değerlendirilebileceğimi düşünüyordum. şimdi bir yolu yoksa sanırım 1 hafta boyunca paramın iadesini bekleyeceğim sadece

Ben ürünü görüp asıl alacağım üründen vageçip, iyi fırsat yakaladığımı düşünerek paramı firmaya verdim. Mağdur olarak değerlendirilebileceğimi düşünüyordum. Şimdi bir yolu yoksa sanırım 1 hafta boyunca paramın iadesini bekleyeceğim sadece

Doğrudur para iade sürecini bekliceksin. Paranın iade edilmesindeki zaman da sen aslında mağdur oldun şu anda başka bir yerden alabilirdin fakat onlar sipariş geldiğinde onay aşamasında reddetme olayı mevcut. Mesela sistemde stok yok ama stok 1 gözüküyor. Sende o arada sipariş veriyorsun paranı ödüyorsun. Olmayan bir ürünü nasıl sana temin edebilirler? Haliyle iptal edip para iadesi yapıyorlar. Ayrıca adam ürün elinde olsa bile yok gösterir yine iptal eder. Açıklama yapması gerek zamanda ise dönüp "sistemsel bir sıkıntıdan dolayı ürün stokta gözüktü veya fiyat yanlış gösterildi." diyebilir. Süreç çok fazla uzar ama illaki paranı alırsın ama ekstrasını bilemem

Yeni konular

Geri
Yukarı