Fiyatlar düşene kadar idarelik sistem önerisi

Bahadegildir

Hectopat
Arkadaşlar elimdeki R5-3600 ve RX 5600 XT'mi satıp, yerine fiyatlar düşene kadar (dolar bazında) idare edecek bir sistem almak istiyorum. Bugün bir adamla R3 3200G için 1700 TL'ye anlaştık. Sizce bu APU işlemci bana LoL, CS, Valorant, FM, Cities Skylines gibi çok sistem gücü gerektirmeyen oyunları medium ayarlarda (Low da olabilir sıkıntı yok) oynatıp, Visual Studio gibi programları sıkıntısız bir şekilde çalıştırıp, günlük dizi film ve internette gezinmemi sağlayabilir mi? Ürünün garantisi yok. Olsa da zaten bir iade durumu olduğunda fatura sahibine yapıyorlar ödemeyi. Bu yüzden test edip emin olmak istiyorum. Sizce işlemciyi almadan hangi testleri yapmalıyım?
İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
R3 3200G iyidir ama biraz daha para koyarım dersen R5 3350G düşünebilirsin ama 3200G Valorant CS gibi oyunlarda benim imzadaki sistem bile 110 FPS alıyorsa uçarsın FPS'lerde merak etme.
  • Pcmark 10.
  • Fresh diagnose.
  • Sisoft sandra Lite.
  • 3DMark
  • PassMark performancetest.
Bunları yap.

Satmak istediğin sistemi ileride fiyatlar düşüp tekrar alabileceğini sanıyorsan sanma çünkü koca bir hayal kırıklığı yaşarsın. Satma amacın şu an nakite ihtiyacın varsa bir şey diyemem. Fakat ileride fiyatlar düşer mi düşüncesi ile yeni bir sistem alma olayı büyük risk.

R3 3200G iyidir ama biraz daha para koyarım dersen R5 3350G düşünebilirsin ama 3200G Valorant CS gibi oyunlarda benim imzadaki sistem bile 110 FPS alıyorsa uçarsın FPS'lerde merak etme.
  • Pcmark 10.
  • Fresh diagnose.
  • Sisoft sandra Lite.
  • 3DMark
  • PassMark performancetest.
Bunları yap.
Hocam dediği gibi idare etmesi için alıyormuş zaten,
Satmak istediğin sistemi ileride fiyatlar düşüp tekrar alabileceğini sanıyorsan sanma çünkü koca bir hayal kırıklığı yaşarsın. Satma amacın şu an nakite ihtiyacın varsa bir şey diyemem. Fakat ileride fiyatlar düşer mi düşüncesi ile yeni bir sistem alma olayı büyük risk.
TL bazında genel olarak haklısınız.Ama onda bile örnek veriyorum dolar 11 lirayken RTX 3060ti 18 bin TL civarıydı,şimdi stokların artmasıyla 14 bin TL'ye kadar düştü. Rtx 2060 11-12 Bin civarlarına çıkmıştı şimdi 7500'e bulunuyor. Ben de bu temmuz-haziran gibi fiyatların düşeceğini ve yılın 2. yarısında düşmeye devam edeceğini düşünüyorum. Beklentimin en büyük nedeni ETH 2.0, stokların artması,İntel'in gpu piyasasına girmesi, yeni nesil ekran kartlarının piyasa sürülmesi ve zayıf bir ihtimal de olsa RTE'nin teknolojik ürünlere ötv/kdv indirim yapacağı haberi.

Yeni konular

Geri
Yukarı