Fizik bölümü okunur mu?

ODTÜ Elektrik Elektronik okuyup Fizik ile çift ana dal yapan biri fiziğin derslerinin daha kolay olduğunu söylemişti :D Tabi yine de ileri matematik ve teorik ders içeren bir bölüm. İş imkanı olarak ise iyi olsa zaten üst sıralara yazılırdı; akademisyenlik düşünüyorsan yazabilirsin, onun dışında mühendislikler iş bulma açısından daha iyi diye biliyorum.

Son düzenleme:
Merhaba sosyal. Geçen hafta fizik bölümü hakkında araştırma yapmaya başladım. Bazı üniversitelerin ders programlarına da baktım, oldukça ilgimi çekti. Zor bir bölüm olduğunu biliyorum. Fakat Türkiye'de fizik bölümünde kıtlık olduğunu öğrendim. Yani ben bu bölüme girersem daha ayrıcalıklı olacağımı düşünüyorum. Hem bu bölümden mezun olursam iş imkanım da fazla olacak. Sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum. İyi sosyaller.
Verebileceğim tek öneri bence fizik okuma diyenleri dinleme eğer fiziği fazlasıyla seviyorsan

Merhaba sosyal. Geçen hafta fizik bölümü hakkında araştırma yapmaya başladım. Bazı üniversitelerin ders programlarına da baktım, oldukça ilgimi çekti. Zor bir bölüm olduğunu biliyorum. Fakat Türkiye'de fizik bölümünde kıtlık olduğunu öğrendim. Yani ben bu bölüme girersem daha ayrıcalıklı olacağımı düşünüyorum. Hem bu bölümden mezun olursam iş imkanım da fazla olacak. Sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum. İyi sosyaller.
Hocam konu çok eski öncelikle hangi bölümü okuyorsunuz
Fizik bölümüyle alakalı olarak da belki sonradan okuyacak arkadaşlar için bugün yaşadığım olayı anlatmak istiyorum
Arkadaşlarımla sohbet ederken ODTÜ konusu açıldı yan masamızda oturan hanımefendi de 1996 da ODTÜ fizik bölümüne giriş yapmış şuanda Londra da yaşıyormuş Avrupa nın bir çok ülkesinde çalışmış Lüksemburg Almanya Fransa daha bir çok ülke bize ülkelerdeki oturum kartlarını gösterdi gerçekten 5 6 tane ülkede oturum kartı vardı kendisi ODTÜ de yüksek lisansını yanlış hatırlamıyorsam havacılıkla ilgili yapmıştı ve bir çok firmada çalışmış 35 yaşında yurtdışına çıkmış ve 9 senedir yurt dışında yaşıyormuş Lüksemburg da yaşarken 2 sene önce 5000 Euro maaş alıyormuş işin özeti kendisini inanılmaz geliştirip bir çok ülkede güzel paralara çalışma imkanı bulmuş fakat anlattığım güzel örnek gibi mutlaka kötü örnekler de vardır günümüzde temel bilim okuyan büyük bir çoğunluk en azından çevremde gözlemlediğim kadarıyla öğretmen oluyorlar ve çok yüksek paralar kazanmıyorlar önemli olan kendi kanaatimce okuyacağın herhangi bir bölümde kendini geliştirmek özellikle mühendislik ve fizik alanında bu çok önemli bugün asgari ücrete de çalışan mühendis var 50 60 bin kazanan mühendis de eğer üniversiteye girip zor bela mezun olup stajları düzgün yapmayıp hiç kendini geliştirmeden diplomayı alırsan ODTÜ den de mezun olsan çok iyi bir kariyerin olacağını düşünmüyorum kendim de yeni tercih yapan bir genç olarak herkese mutlu sağlıklı yaşamlar diliyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı