Fizik dersinin sorumluluğundan kalınırsa sınıfta kalınır mı?

itashi

Femtopat
Daha fazla  
Daha önceki konumda sorumluluk sınavına girmem gerekir mi diye sordum gireceğimi öğrendim peki o sınavdan kalsam sınıftan da kalır mıyım?

Hocam önceki başlığınıza baktım siz Fizikten kalmadınız. Dönem arasında sınıfta kalmak diye bir şey yoktur, sınıfta kalmak 2 dönem ortalamasına bakarak karar verilir bu dönem 30 ile "kaldınız" diyelim gelecek dönem 70 ortalama yaparsanız o dersten geçersiniz. Kısaca şöyle açıklayayım sınıf geçme olayını.

"İki dönem puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70 olmalı."

Daha önceki konumda sorumluluk sınavına girmem gerekir mi diye sordum gireceğimi öğrendim peki o sınavdan kalsam sınıftan da kalır mıyım?

Öncelikle kaçıncı sınıfta olduğunuz önemli. Eğer 9. sınıf değilseniz genel 50 ortalama ile doğrudan geçersiniz (sizi yanlış bilgilendiren hocalar olabilir) eğer 9. sınıfsanız ve yeni sisteme maruz kaldıysanız mecbur gireceksiniz sınava ama veremezseniz kalmazsınız sınıfı atlarsınız ama 6 ders sorumlu kalma hakkından sayı azalır.

Geri
Yukarı