Derslerden kalınırsa sınıfta kalınır mı?

Elmas aykut

Hectopat
Daha fazla  
İlk dönem ortalamam; 62 bu dönem; 52. ama bu dönem ikinci sınavlar bittikten sonra 2. dönem ortalamasını 64 bekliyorum. Yani ortalama olarak geçiyorum. Ama çok fazla dersten kalıyorum. Kaldığım dersler;
1-din 2-fizik 3-kimya 4-tarih 5-coğrafya 6-biyoloji
Tarihden bir ihtimal geçebilirim. 5 dersten kalırsam geçebilir miyim? Kalmamak için ne yapabilirim? (öğretmenlerden sözlü istemem)

MADDE 58- (Değ: 1/7/2015-29403 RG) (1) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.

MADDE 58- (Değ: 1/7/2015-29403 RG) (1) Ders yılı sonunda her bir dersten iki dönem puanı bulunmak kaydıyla doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerden; bir sınıfta başarısız ders sayısı en fazla 3 ders olanlar sorumlu olarak sınıflarını geçer. Ancak alt sınıflar da dâhil toplam 6 dersten fazla başarısız dersi bulunanlar sınıf tekrar eder. Nakil ve geçişler nedeniyle ortaya çıkan sorumlu dersler bu sayıya dâhil edilmez.
yani ortalamayla geçince sıkıntı olmuyormu?

Geri
Yukarı