Fizik, matematik ve biyoloji bölümleri okunur mu?

CeoPotato

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Fizik, matematik, biyoloji bölümleri güzel gibi duruyor. Fizik, matematik ve biyoloji hocalarım (dershanede) bu bölümlerden mezunlar. Ve okuması çok zor gereği de yok diyorlar, başka mesleklere yönel daha iyi diyorlar. Bu bölümleri okuyunca birden fazla mezun gibi oluyorsun diye biliyorum. Mesela fizik için fizik mühendisi, bilim adamı bir sınava girip fizik öğretmeni sertifikası alabiliyorsun. Bu hoşuma gidiyor, bölümlerin derslerini de seviyorum. Tavsiyeleriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek verilebilecek tavsiye içinizden geleni yapın. Neden hiç tanımadığınız insanların fikirlerini hayatınızı etkileyecek kadar önemseme gereği duyuyorsunuz ki.

Eğer gerçekten seviyorsan oku. Sevmeyip çalışmayan insanlar zaten dershane hocası oluyor, verebilecekleri en fazla tavsiye de o.

Merhaba arkadaşlar. Fizik, matematik, biyoloji bölümleri güzel gibi duruyor. Fizik, matematik ve biyoloji hocalarım (dershanede) bu bölümlerden mezunlar. Ve okuması çok zor gereği de yok diyorlar, başka mesleklere yönel daha iyi diyorlar. Bu bölümleri okuyunca birden fazla mezun gibi oluyorsun diye biliyorum. Mesela fizik için fizik mühendisi, bilim adamı bir sınava girip fizik öğretmeni sertifikası alabiliyorsun. Bu hoşuma gidiyor, bölümlerin derslerini de seviyorum. Tavsiyeleriniz var mı?

Matematik öğretmenliği hariç okunmaz fen edebıyat bolumlerındekıler iş bulamıyor.

Matematik öğretmenliği hariç okunmaz fen edebıyat bolumlerındekıler iş bulamıyor.
Allah aşkına, iyi bir üniversitede okuyup iş bulamama gibi bir imkan var mı? Biliyorum, iş bulmak zor ancak kendini geliştirdikten sonra imkansız değil. Öğretmenliik dışında bütün bölümlerde iş bulabilirsiniz eğer iyi bir üniversiteden mezun olduysanız.

Aslında güzel bölümler ama iş imkanı pek yok. Eğer akademide kalıp araştırma yapacağım falan diyorsan yaz ama rekabet de çok olur. Yoksa özel ders/öğretmenlik harici kendini geliştirmen lazım, mühendislik bölümlerine göre daha fazla uğraşırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı