Steam Fiziksel USA kodunu Türkiye'de kullanmak mümkün mü?

Varteg

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gazeteci
Amerika'dan alınan fiziksel cüzdan kodunu Türkiye'de kendi hesabımda kullanabilir miyim?

Her türlü çalışır Steam oto bir şekilde güncel kura göre çeviriyor.
Steam cüzdanı kodlarının ülke kısıtlaması var mı?
Evet. Her Steam kullanıcısının hesabı, Steam istemcisinde sağ üstte görebileceğiniz bir para birimiyle ilişkilendirilmiştir. Steam hesabınızın para biriminden farklı bir para birimine sahip Steam cüzdanı kodunu etkinleştirirken bir hatayla karşılaştırabilirsiniz.

Evet. Her Steam kullanıcısının hesabı, Steam istemcisinde sağ üstte görebileceğiniz bir para birimiyle ilişkilendirilmiştir. Steam hesabınızın para biriminden farklı bir para birimine sahip Steam cüzdanı kodunu etkinleştirirken bir hatayla karşılaştırabilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta kazak tengesini dolara çevirdim, hatayla karşılaşması çok çok düşük bir olasılık. ABD'deki avrupadakiler bizim ülkeye gelince kendi dolar kodlarını girince Steam otomatik güncel kura çeviriyor.

Ama kafanızda ülke değiştirme hayali gibi bir şey varsa ümitlenmeyin çünkü birkaç senedir ülke değiştirmek moda olduğu için düşündüğünüs buysa tamamiyle hayal olarak kalır. Sorunuza tekrar cevabım VPN vs gerektirmez direk kullansanız kura göre verilir.

Evet. Her Steam kullanıcısının hesabı, Steam istemcisinde sağ üstte görebileceğiniz bir para birimiyle ilişkilendirilmiştir. Steam hesabınızın para biriminden farklı bir para birimine sahip Steam cüzdanı kodunu etkinleştirirken bir hatayla karşılaştırabilirsiniz

Alıntıladığınız cevap mağaza ülkesini değiştirmekle ilgili bahsedilen para birimidir.

Kura göre neyi vereceğini tam anlamadım zaten Steam dolar kurunda ben de Birleşik Devletlerden gelen bir fiziksel cüzdan kodunu kullanacağım. Anladığım kadarıyla herhangi bir sorun olmayacak.

Kura göre neyi vereceğini tam anlamadım zaten Steam dolar kurunda ben de birleşik devletlerden gelen bir fiziksel cüzdan kodunu kullanacağım. Anladığım kadarıyla herhangi bir sorun olmayacak.

Tabii ki de bir sorun olmaz sonuçta dolar kurlu bir kodu dolar kurlu başka bir ülkeye işliyorsun. Benim demek istediğim kazak kodu TR de işliyorsa ABD ve TR hayli hayli olur. İstediğiniz ülkenin kodunu istediğiniz ülkeye gönül rahatlığıyla işleyebilirsiniz.

Tabii ki de bir sorun olmaz sonuçta dolar kurlu bir kodu dolar kurlu başka bir ülkeye işliyorsun. Benim demek istediğim kazak kodu TR de işliyorsa ABD ve TR hayli hayli olur. İstediğiniz ülkenin kodunu istediğiniz ülkeye gönül rahatlığıyla işleyebilirsiniz.
Çok teşekkürler.

Geri
Yukarı